Menu

Kontingentsatser

På generalforsamlingen den 28. marts 2019 blev følgende kontingentsatser vedtaget gældende for efterår 2019 og forår/(efterår) 2020.

Årgang  Kontingentsats Periode
U5   2016 og yngre (Micro) 10 kr (Tilmelding) årligt
U6   2015 500 kr halv årligt
U7   2014 725 kr halv årligt
U8   2013 750 kr halv årligt
U9   2012 775 kr halv årligt
U10 2011 800 kr halv årligt
U11 2010 850 kr halv årligt
U12 2009 900 kr halv årligt
U13-U17 2008-2004 950 kr halv årligt
Senior + U18/U19 piger og drenge (2003 og ældre). 750 kr halv årligt
Oldboys + Veteran 500 kr halv årligt
Superveteran - Masters - Bøfholdet etc. 500 kr halv årligt
Passive medlemmer 300 kr årligt
  • Indmeldelse foregår kun via www.solrodfc.dk og kun med registrering af betalingskort.
  • Efterskole elever eller tilsvarende giver vi 100% rabat i perioden de er væk hvis dette meddeles på skrift til Mikkel@dangla.dk. Således er de stadig medlem af klubben og kan spille kampe etc.
  • Visse pigekontingenter svare ikke til ovenstående da flere årgange træner sammen tidligere end hos drengene.
  • Vores kontingenter er rettet mod årgang og ikke nødvendigvis mod det hold man spiller på. Der kan derfor forekomme forskellige kontingenter for spillere på samme hold.
  • Grundet udskydelse af generalforsamlingen i 2020 gælder samme kontingentsatser også for efteråret 2020.

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Klubnyt 30. juli kl. 23:45
Sportslig niveau på plads i drenge ungdom og vi er klar til en spændende efterårssæson i Solrød FC
Aktiviteter
27. januar kl. 00:01 Generalforsamling 2020 - Udsat
Aktiviteter
21. januar kl. 21:42 Solrød FC afholder Mikrofodboldskole i August måned - tilmeld jer nu
Klubnyt
02. januar kl. 20:35 Nyt tiltag for U13 drengene
Aktiviteter
29. oktober kl. 20:16 Resultater fra Solrød MENY Cup 2020

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

Herre Senior 1Sydbank Pokalen 2020 • Pulje 1

Hjemme mod
Fredensborg BI (SS)
11. aug
Kl. 19.00
Solrød Idrætscenter
Sydbank Pokalen 2020 - Pulje 1

Herre Senior 1Sjællandsserien • Pulje 2

Ude mod
Køge BK
14. aug
Kl. 19.00
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Sjællandsserien - Pulje 2

Kvinde Senior 11.division 2020/21 • Pulje 2

Ude mod
BSF
15. aug
Kl. 13.30
Ballerup Idrætspark
1.division 2020/21 - Pulje 2

Herre Senior 2Serie 3 • Pulje 5

Ude mod
Havdrup GI
15. aug
Kl. 14.15
Havdrup Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 5

Kvinde Senior 2Kvindeserie 2 - Efterår • Pulje 2

Ude mod
Svogerslev BK
10. aug
Kl. 18.45
Svogerslev Idrætspark
Kvindeserie 2 - Efterår - Pulje 2

Herre Senior 3Serie 5 - Efterår • Pulje 8

Hjemme mod
Store Heddinge BK
16. aug
Kl. 11.00
Solrød Idrætscenter
Serie 5 - Efterår - Pulje 8

Veteran +40M+40 2 • Pulje 1

Ude mod
Albertslund BS 72
10. aug
Kl. 18.30
Sportspladsen i Syd
M+40 2 - Pulje 1

U19-1 DrengeU19 Drenge 1 (02-03) Efterår • Pulje 4

Ude mod
Nykøbing FC
15. aug
Kl. 13.00
NFC Anlæg Syd
U19 Drenge 1 (02-03) Efterår - Pulje 4

U16 PigerU16 Piger 1 (05) Efterår • Pulje 2

Ude mod
Tuse IF
19. aug
Kl. 18.45
Tusehallen
U16 Piger 1 (05) Efterår - Pulje 2

U16 PigerUngdomspokalen U16 Piger (05) 20/21 • Pulje 1

Hjemme mod
B. 73, Slagelse (Liga2)
2. sep
Kl. 18.00
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U16 Piger (05) 20/21 - Pulje 1

U15 DrengeU15 Drenge 3 (06) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Præstø IF
15. aug
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge 3 (06) Efterår - Pulje 4

U15 DrengeUngdomspokalen U15 Drenge (06) 20/21 • Pulje 1

Hjemme mod
FA 2000 (M)
26. aug
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U15 Drenge (06) 20/21 - Pulje 1

U14 PigerUngdomspokalen U14 Piger (07) 20/21 • Pulje 1

Hjemme mod
Husum Bk (1)
2. sep
Kl. 18.00
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U14 Piger (07) 20/21 - Pulje 1

U14 PigerU14 Piger 2 (07) Efterår • Pulje 2

Ude mod
Sydsjællands PIge Alliance
16. aug
Kl. 11.15
Vordingborg Stadion
U14 Piger 2 (07) Efterår - Pulje 2

U14 DrengeU15 Drenge 3 (06) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Præstø IF
15. aug
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge 3 (06) Efterår - Pulje 4

U14 DrengeUngdomspokalen U15 Drenge (06) 20/21 • Pulje 1

Hjemme mod
FA 2000 (M)
26. aug
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U15 Drenge (06) 20/21 - Pulje 1

U13 DrengeU14 Drenge Mester (07) Efterår • Pulje 1

Ude mod
Taastrup FC
16. aug
Kl. 11.30
NyBolig Park
U14 Drenge Mester (07) Efterår - Pulje 1

U13 DrengeU14 Drenge 3 (07) Efterår • Pulje 2

Ude mod
Brøndbyernes IF
15. aug
Kl. 12.00
Brøndby Stadion
U14 Drenge 3 (07) Efterår - Pulje 2

U13 DrengeUngdomspokalen U14 Drenge (07) 20/21 • Pulje 1

Hjemme mod
FA 2000 (Liga2)
25. aug
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U14 Drenge (07) 20/21 - Pulje 1

U12 PigerU11 Piger 3 8-mands (10) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Viby IF
16. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U11 Piger 3 8-mands (10) Efterår - Pulje 2

U12 DrengerU13 Drenge 8-mands 1 (08) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Køge BK
15. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U13 Drenge 8-mands 1 (08) Efterår - Pulje 2

U12 DrengerU13 Drenge 8-mands 3 (08) Efterår • Pulje 5

Ude mod
AIK 65 Strøby Fodbold
15. aug
Kl. 10.00
Strøbyhallen
U13 Drenge 8-mands 3 (08) Efterår - Pulje 5

U12 DrengerUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (08) 20/21 • Pulje 1

Hjemme mod
Næstved I.F. (Liga2)
25. aug
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (08) 20/21 - Pulje 1

U12 DrengerU13 Drenge Liga 2 8M (08) efterår • Pulje 6

Ude mod
Brøndbyernes IF (2)
15. aug
Kl. 10.00
Brøndby Stadion
U13 Drenge Liga 2 8M (08) efterår - Pulje 6

U11 DrengeU12 Drenge SU 8-mands (09) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Køge BK
22. aug
Kl. 11.30
Solrød Idrætscenter
U12 Drenge SU 8-mands (09) Efterår - Pulje 2

U11 DrengeU12 Drenge 2 8-mands (09) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Torslunde-Ishøj IF
15. aug
Kl. 11.00
Ishøj Idrætsplads
U12 Drenge 2 8-mands (09) Efterår - Pulje 3

U11 DrengeU12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Albertslund IF
16. aug
Kl. 14.30
Solrød Idrætscenter
U12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår - Pulje 3

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) SU 1 16.8 • Pulje 3

Ude mod
Næstved I.F. (2)
16. aug
Kl. 10.00
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 16.8 - Pulje 3

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) 1-Efterårsserie 23/8 • Pulje 2

Ude mod
Vallensbæk IF
23. aug
Kl. 10.00
Brøndby Stadion
U10 drenge 5-mands (11) 1-Efterårsserie 23/8 - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) beg.-Efterårsserie 23/8 • Pulje 1

Ude mod
Borup IF
23. aug
Kl. 10.54
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (11) beg.-Efterårsserie 23/8 - Pulje 1

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) SU 1 23.8 • Pulje 3

Hjemme mod
Næstved I.F. (2)
23. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 23.8 - Pulje 3

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) SU 1 6.9 • Pulje 4

Ude mod
AB
6. sep
Kl. 10.00
Akademisk Boldklub
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 6.9 - Pulje 4

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) SU 1 27.9 • Pulje 4

Hjemme mod
B. 73, Slagelse
27. sep
Kl. 10.00
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 27.9 - Pulje 4

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) SU 1 4.10 • Pulje 2

Hjemme mod
Næstved I.F. (1)
4. okt
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 4.10 - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 23/8 • Pulje 5

Hjemme mod
Faxe BK
23. aug
Kl. 10.18
Strøbyhallen
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 23/8 - Pulje 5

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) 1-Efterårsserie 13/9 • Pulje 2

Ude mod
BFC Lundegården
13. sep
Kl. 10.18
Holbæk Sportsby
U10 drenge 5-mands (11) 1-Efterårsserie 13/9 - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 13/9 • Pulje 3

Ude mod
Vallensbæk IF
13. sep
Kl. 10.18
Herlev Stadion
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 13/9 - Pulje 3

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) beg.-Efterårsserie 13/9 • Pulje 2

Ude mod
Nødebo IF
13. sep
Kl. 10.18
Nødebo Stadion
U10 drenge 5-mands (11) beg.-Efterårsserie 13/9 - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) 1-Efterårsserie 27/9 • Pulje 2

Hjemme mod
BFC Lundegården
27. sep
Kl. 10.18
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (11) 1-Efterårsserie 27/9 - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 27/9 • Pulje 2

Ude mod
Brede IF
27. sep
Kl. 10.18
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 27/9 - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) beg.-Efterårsserie 27/9 • Pulje 1

Hjemme mod
Borup IF
27. sep
Kl. 10.18
Stadion Vest
U10 drenge 5-mands (11) beg.-Efterårsserie 27/9 - Pulje 1

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) SU 1 25.10 • Pulje 2

Ude mod
Ringsted IF
25. okt
Kl. 10.00
Herfølge Stadion
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 25.10 - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) 1-Efterårsserie 4/10 • Pulje 2

Ude mod
BSF
4. okt
Kl. 10.18
Ballerup Idrætspark
U10 drenge 5-mands (11) 1-Efterårsserie 4/10 - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 5

Ude mod
AIK 65 Strøby Fodbold
4. okt
Kl. 10.00
Borup Stadion
U10 drenge 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 - Pulje 5

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) beg.-Efterårsserie 4/10 • Pulje 1

Hjemme mod
Tølløse BK
4. okt
Kl. 10.18
Tølløse Stadion
U10 drenge 5-mands (11) beg.-Efterårsserie 4/10 - Pulje 1