Menu

Solrød FC afholdt Mikrofodboldskole i Kr Himmelfart ferien

image 28 glade drenge og piger nød Kr Himmelfartsferien 2 dage på kunsten i Solrød
16. maj 2021 kl. 17:49

Gode dage på Mikrofodboldskolen i Kr Himmelfarts ferien i Solrød

 

Spændende, lærerig og sjov fodboldweekend for piger og drenge – blev afholdt Solrød! 

 

MIKRO fodboldskolerne henvender sig både til dig, som er øvet, men også til dig, som aldrig har prøvet at drible med en bold før.

 

På MIKRO fodboldskolen får du:

En aktiv weekend, hygge med mor, far eller storebror,  masser af fællesskab, 
nye fodboldfærdigheder
 og masser af sjove oplevelser.

 

Vi glæder os over den store og gode deltagelse og er allerede igang med at etablere en ny mikrofodboldskolen i uge 42

 

Hilsen Sportsudvalget, Solrød FC

 

 

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Aktiviteter 01. september kl. 11:21
Mestermaskotten Nanok fra Brøndby var på besøg i Solrød 1 sept. Mange var mødt op for at møde den populære Maskot Nanok på kunstbanerne
Aktiviteter
16. maj kl. 17:49 Solrød FC afholdt Mikrofodboldskole i Kr Himmelfart ferien
Aktiviteter
25. april kl. 13:10 Solrød FC afholder Fodboldskole uge 31-2021
Klubnyt
30. september kl. 09:40 Solrød FC - Håndtering af Corona
Klubnyt
22. august kl. 08:48 NTG Nordic Transport Group ny sponsor for Solrød FC

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

Herre Senior 1Herre-DS 2021-22 • Pulje 1

Ude mod
Frederikssund
2. okt
Kl. 13.00
Frederikssund Stadion
Herre-DS 2021-22 - Pulje 1

Kvinde Senior 1Kv. 2. Division 2021/22 • Pulje 1

Hjemme mod
Østerbro IF
2. okt
Kl. 11.30
Solrød Idrætscenter
Kv. 2. Division 2021/22 - Pulje 1

Kvinde Senior 1Kvindepokalen 2021/22 • Pulje 1

Hjemme mod
B.93
29. sep
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Kvindepokalen 2021/22 - Pulje 1

Herre Senior 2Serie 3 • Pulje 5

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
2. okt
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 5

Kvinde Senior 2Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Greve Fodbold
26. sep
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
Kvindeserie 1 - Efterår - Pulje 2

Herre Senior 3Serie 4 • Pulje 5

Hjemme mod
Kirke Hyllinge IF
2. okt
Kl. 15.30
Solrød Idrætscenter
Serie 4 - Pulje 5

Herre Senior 4Serie 5 - Efterår • Pulje 5

Hjemme mod
Taastrup FC
26. sep
Kl. 12.30
Solrød Idrætscenter
Serie 5 - Efterår - Pulje 5

Herre Senior 58-mands Herresenior Pokal 21/22 • Pulje 1

Ude mod
Egevoldens IC (rk. 2)
26. okt
Kl. 19.00
Frydenhøjskolen
8-mands Herresenior Pokal 21/22 - Pulje 1

Herre Senior 58-Herresenior 1 - Efterår • Pulje 5

Ude mod
Jersie United (2)
26. sep
Kl. 14.30
Jersie-Hallen
8-Herresenior 1 - Efterår - Pulje 5

Veteran +40M+40 2 - 2021 • Pulje 1

Hjemme mod
Helsinge Fodbold
11. okt
Kl. 20.00
Solrød Idrætscenter
M+40 2 - 2021 - Pulje 1

Veteran +408-M+40 2 - Efterår • Pulje 6

Ude mod
IF Frem Bjæverskov
27. sep
Kl. 19.00
Bjæverskov Stadion
8-M+40 2 - Efterår - Pulje 6

Veteran +408-M+40 (Veteran) Pokal 21/22 • Pulje 1

Ude mod
Rebæk IF (rk. 2)
26. okt
Kl. 20.35
Avedøre Stadion Kunstgræs
8-M+40 (Veteran) Pokal 21/22 - Pulje 1

U19-1 DrengeU19 Drenge 1 (03-04) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
2. okt
Kl. 13.45
Solrød Idrætscenter
U19 Drenge 1 (03-04) Efterår - Pulje 3

Drenge 2003/2004 U19-2U19 Drenge 2 (03-04) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Skælskør B&I
8. okt
Kl. 18.00
Solrød Idrætscenter
U19 Drenge 2 (03-04) Efterår - Pulje 3

Drenge 2003/2004 - U19 8M8-Herresenior Mester - Efterår • Pulje 2

Ude mod
FC Hvidovre
26. sep
Kl. 12.00
Avedøre Stadion
8-Herresenior Mester - Efterår - Pulje 2

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge 1 (05) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Køge BK
26. sep
Kl. 15.45
Solrød Idrætscenter
U17 Drenge 1 (05) Efterår - Pulje 2

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge 2 (05) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
AIK 65 Strøby Fodbold
3. okt
Kl. 15.45
Solrød Idrætscenter
U17 Drenge 2 (05) Efterår - Pulje 2

U16 PigerU16 Piger 1 (06) Efterår • Pulje 1

Ude mod
BSF/LSF
4. okt
Kl. 19.00
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
U16 Piger 1 (06) Efterår - Pulje 1

U16 PigerU16 Piger 2 (06) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Vindinge-Tune
2. okt
Kl. 11.00
Havdrup Idrætscenter
U16 Piger 2 (06) Efterår - Pulje 2

U15 DrengeU15 Drenge 1 (07) Efterår • Pulje 2

Ude mod
TFC Odsherred
2. okt
Kl. 12.30
Vig Idrætscenter
U15 Drenge 1 (07) Efterår - Pulje 2

U14 DrengeU14 Drenge Mester (08) Efterår • Pulje 1

Ude mod
Farum BK
2. okt
Kl. 10.00
Farum Park
U14 Drenge Mester (08) Efterår - Pulje 1

U14 DrengeU14 Drenge 8-mands (08) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Hundige BK (1)
3. okt
Kl. 12.00
Hundige Boldfælled
U14 Drenge 8-mands (08) Efterår - Pulje 3

U14 DrengeU14 Drenge 2 (08) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
26. sep
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U14 Drenge 2 (08) Efterår - Pulje 4

U13 DrengeU13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår • Pulje C

Ude mod
Glostrup
2. okt
Kl. 11.00
Østervangsbanerne
U13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår - Pulje C

U13 DrengeU13 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Torslunde-Ishøj IF
29. sep
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
U13 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår - Pulje 4

U13 DrengeU13 Drenge 8-mands 4 (09) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Høje Tåstrup IF
26. sep
Kl. 12.00
Gadehaveskolen kunstgræs
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Efterår - Pulje 3

U13 PigerU13 Piger 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Herstedøster IC
29. sep
Kl. 17.15
Solrød Idrætscenter
U13 Piger 8-mands 2 (09) Efterår - Pulje 2

U12 DrengerU12 Drenge SU 8-mands (10) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Karlslunde IF
26. sep
Kl. 11.00
Karlslunde Stadion
U12 Drenge SU 8-mands (10) Efterår - Pulje 3

U12 DrengerU12 Drenge 2 8-mands (10) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Karlslunde IF
29. sep
Kl. 18.00
Karlslunde Stadion
U12 Drenge 2 8-mands (10) Efterår - Pulje 3

U12 DrengerU12 Drenge 4 8-mands (10) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
IF Frem Bjæverskov
26. sep
Kl. 14.30
Solrød Idrætscenter
U12 Drenge 4 8-mands (10) Efterår - Pulje 4

U11 DrengeU11 Drenge SU 8-mands (11) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
26. sep
Kl. 11.00
Solrød Idrætscenter
U11 Drenge SU 8-mands (11) Efterår - Pulje 2

U11 DrengeU11 Drenge 2 8-mands (11) Efterår • Pulje 4

Ude mod
BK Avarta
27. sep
Kl. 17.30
Espelundens Idrætsanlæg
U11 Drenge 2 8-mands (11) Efterår - Pulje 4

U11 DrengeU11 Drenge 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Karlslunde IF
26. sep
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U11 Drenge 3 8-mands (11) Efterår - Pulje 4

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 3/10 • Pulje 2, 2 baner

Hjemme mod
Espergærde IF
3. okt
Kl. 10.00
Ishøj Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 3/10 - Pulje 2, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 3/10 • Pulje 2, 2 baner

Ude mod
BK Vest, Rødovre
3. okt
Kl. 10.00
Tølløse Stadion
U10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 3/10 - Pulje 2, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 10/10 • Pulje 1, 2 baner

Ude mod
LSF (1)
10. okt
Kl. 10.40
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 10/10 - Pulje 1, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 10/10 • Pulje 1, 2 baner

Hjemme mod
Skælskør B&I
10. okt
Kl. 10.25
Herlufsholm Stadion
U10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 10/10 - Pulje 1, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) SU 1 26/9 • Pulje 2

Ude mod
Taastrup FC
26. sep
Kl. 10.00
Allerød Idrætspark
U10 drenge 5-mands (12) SU 1 26/9 - Pulje 2

U9 DrengeU9 drenge 5-mands (13) 1 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 1

Hjemme mod
Nykøbing FC
9. okt
Kl. 10.20
Stadion Vest
U9 drenge 5-mands (13) 1 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 1

U9 DrengeU9 drenge 5-mands (13) 2 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 2

Ude mod
Herfølge BK (1)
9. okt
Kl. 10.00
Greve Idræts Center
U9 drenge 5-mands (13) 2 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 2

U9 DrengeU9 drenge 5-mands (13) 3 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 7

Ude mod
Køge BK (1)
9. okt
Kl. 10.00
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
U9 drenge 5-mands (13) 3 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 7

U8 DrengeU7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne • Pulje 6

Ude mod
Havdrup GI (3)
9. okt
Kl. 10.20
Greve Idræts Center
U7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne - Pulje 6

U8 DrengeU7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne • Pulje 7

Hjemme mod
Ringsted IF (1)
9. okt
Kl. 10.00
Greve Idræts Center
U7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne - Pulje 7

U8 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 1 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 1

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
9. okt
Kl. 10.20
Lillevang Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (14) 1 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 1

U8 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 2 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 3

Hjemme mod
Taastrup FC
9. okt
Kl. 10.25
Hedehusene Idrætspark
U8 drenge 5-mands (14) 2 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 3

U8 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 3 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 8

Ude mod
Karlslunde IF (2)
9. okt
Kl. 10.20
Solrød Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (14) 3 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 8

U7 DrengeU7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne • Pulje 6

Ude mod
Havdrup GI (3)
9. okt
Kl. 10.20
Greve Idræts Center
U7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne - Pulje 6

U7 DrengeU7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne • Pulje 7

Hjemme mod
Ringsted IF (1)
9. okt
Kl. 10.00
Greve Idræts Center
U7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne - Pulje 7

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 1 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 1

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
9. okt
Kl. 10.20
Lillevang Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (14) 1 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 1

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 2 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 3

Hjemme mod
Taastrup FC
9. okt
Kl. 10.25
Hedehusene Idrætspark
U8 drenge 5-mands (14) 2 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 3

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 3 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 8

Ude mod
Karlslunde IF (2)
9. okt
Kl. 10.20
Solrød Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (14) 3 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 8

U6 DrengeU6 drenge 3-mands (16) - 26. september • Pulje 4

Ude mod
Ishøj IF (2)
26. sep
Kl. 10.00
NyBolig Park
U6 drenge 3-mands (16) - 26. september - Pulje 4

U6 DrengeU6 drenge 3-mands (16) - 26. september • Pulje 5

Hjemme mod
Svogerslev BK (1)
26. sep
Kl. 10.00
NyBolig Park
U6 drenge 3-mands (16) - 26. september - Pulje 5

U6 DrengeU6 drenge 3-mands (16) - 10. oktober Medaljestævne • Pulje 4

Ude mod
Køge BK (3)
10. okt
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U6 drenge 3-mands (16) - 10. oktober Medaljestævne - Pulje 4

U6 DrengeU6 drenge 3-mands (16) - 10. oktober Medaljestævne • Pulje 5

Ude mod
IF Frem Bjæverskov (3)
10. okt
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U6 drenge 3-mands (16) - 10. oktober Medaljestævne - Pulje 5