Menu

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Aktiviteter 31. juli kl. 21:35
Generalforsamling 2021 Generalforsamling afholdes den 10.08.2021 kl. 19:30
Aktiviteter
16. maj kl. 17:49 Solrød FC afholdt Mikrofodboldskole i Kr Himmelfart ferien
Aktiviteter
25. april kl. 13:10 Solrød FC afholder Fodboldskole uge 31-2021
Klubnyt
30. september kl. 09:40 Solrød FC - Håndtering af Corona
Klubnyt
22. august kl. 08:48 NTG Nordic Transport Group ny sponsor for Solrød FC

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

Herre Senior 1Herre-DS 2021-22 • Pulje 1

Hjemme mod
Greve
7. aug
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
Herre-DS 2021-22 - Pulje 1

Kvinde Senior 12. Division 2021/22 • Pulje 1

Hjemme mod
Fremad Amager
14. aug
Kl. 11.30
Solrød Idrætscenter
2. Division 2021/22 - Pulje 1

Kvinde Senior 1Kvindepokalen 2021/22 • Pulje 1

Ude mod
Roskilde Pigefodbold
11. aug
Kl. 18.30
Himmelev Idrætspark
Kvindepokalen 2021/22 - Pulje 1

Herre Senior 2Serie 3 • Pulje 5

Hjemme mod
Karlslunde IF
21. aug
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 5

Kvinde Senior 2Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Roskilde Pigefodbold
15. aug
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
Kvindeserie 1 - Efterår - Pulje 2

Herre Senior 3Serie 4 • Pulje 5

Hjemme mod
FC Lejre
21. aug
Kl. 15.30
Solrød Idrætscenter
Serie 4 - Pulje 5

Herre Senior 3Seriepokalen 21/22 • Pulje 1

Hjemme mod
Store Heddinge BK (S3)
17. aug
Kl. 18.45
Solrød Idrætscenter
Seriepokalen 21/22 - Pulje 1

Herre Senior 4Serie 5 - Efterår • Pulje 5

Ude mod
Fløng-Hedehusene Fodbold
11. aug
Kl. 18.30
Hedehusene Idrætspark
Serie 5 - Efterår - Pulje 5

Herre Senior 58-Herresenior 1 - Efterår • Pulje 5

Ude mod
Lejerbo BK
13. aug
Kl. 18.30
Gungehusskolen
8-Herresenior 1 - Efterår - Pulje 5

Veteran +40M+40 2 - 2021 • Pulje 1

Hjemme mod
Helsinge Fodbold
16. aug
Kl. 20.00
Solrød Idrætscenter
M+40 2 - 2021 - Pulje 1

Veteran +408-M+40 2 - Efterår • Pulje 6

Hjemme mod
Hvalsø IF (2)
11. aug
Kl. 19.30
Solrød Idrætscenter
8-M+40 2 - Efterår - Pulje 6

Veteran +408-M+40 (Veteran) Pokal 21/22 • Pulje 1

Ude mod
Rebæk IF (rk. 2)
26. okt
Kl. 19.00
Avedøre Stadion Kunstgræs
8-M+40 (Veteran) Pokal 21/22 - Pulje 1

U19-1 DrengeU19 Drenge 1 (03-04) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Herstedøster IC (2)
14. aug
Kl. 13.30
Solrød Idrætscenter
U19 Drenge 1 (03-04) Efterår - Pulje 3

Drenge 2003/2004 U19-2U19 Drenge 2 (03-04) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
14. aug
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
U19 Drenge 2 (03-04) Efterår - Pulje 3

Drenge 2003/2004 - U19 8M8-Herresenior Mester - Efterår • Pulje 2

Ude mod
FC Fløng
10. aug
Kl. 18.00
Fløng Idrætsanlæg
8-Herresenior Mester - Efterår - Pulje 2

U18 PigerU18 Piger 8-mands (04-05) Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
IF Bytoften
11. aug
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
U18 Piger 8-mands (04-05) Efterår - Pulje 1

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge 1 (05) Efterår • Pulje 2

Ude mod
Haslev FC
15. aug
Kl. 14.00
HFC's Klubhus
U17 Drenge 1 (05) Efterår - Pulje 2

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge 2 (05) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Brøndbyernes IF
14. aug
Kl. 13.30
Solrød Idrætscenter
U17 Drenge 2 (05) Efterår - Pulje 2

Drenge 2005/2006 - U17Ungdomspokal U17 Drenge (05) 21/22 • P1

Ude mod
FC Rudersdal (3)
25. aug
Kl. 22.00
Rundforbi Stadion
Ungdomspokal U17 Drenge (05) 21/22 - P1

U16 PigerU16 Piger 1 (06) Efterår • Pulje 1

Ude mod
Roskilde Pigefodbold
11. aug
Kl. 19.00
Himmelev Idrætspark
U16 Piger 1 (06) Efterår - Pulje 1

U16 PigerU16 Piger 2 (06) Efterår • Pulje 2

Ude mod
Hvalsø IF
9. aug
Kl. 18.30
Hvalsø ny Idrætsplads
U16 Piger 2 (06) Efterår - Pulje 2

U15 DrengeU15 Drenge 1 (07) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Greve Fodbold
21. aug
Kl. 13.30
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge 1 (07) Efterår - Pulje 2

U15 DrengeUngdomspokalen U15 Drenge (07) 21/22 • Pulje 1

Hjemme mod
Nykøbing FC (Liga 2)
24. aug
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U15 Drenge (07) 21/22 - Pulje 1

U14 DrengeU14 Drenge Mester (08) Efterår • Pulje 1

Ude mod
Køge BK
14. aug
Kl. 13.00
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
U14 Drenge Mester (08) Efterår - Pulje 1

U14 DrengeU14 Drenge 8-mands (08) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Tune IF
21. aug
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
U14 Drenge 8-mands (08) Efterår - Pulje 3

U14 DrengeUngdomspokalen U14 Drenge (08) 21/22 • Pulje 1

Hjemme mod
Greve Fodbold (Liga 2)
24. aug
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U14 Drenge (08) 21/22 - Pulje 1

U14 DrengeUngdomspokalen U14 Drenge B (08) 21/22 • Pulje 1

Ude mod
Vallensbæk IF (rk. 3)
17. aug
Kl. 19.00
Vallensbæk Idrætscenter
Ungdomspokalen U14 Drenge B (08) 21/22 - Pulje 1

U14 DrengeU14 Drenge 2 (08) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Næstved I.F.
14. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U14 Drenge 2 (08) Efterår - Pulje 4

U13 DrengeU13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår • Pulje C

Ude mod
FC Nakskov
14. aug
Kl. 10.00
OK+ stadion
U13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår - Pulje C

U13 DrengeU13 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 4

Ude mod
Nykøbing IF
16. aug
Kl. 18.00
Kongeengen
U13 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår - Pulje 4

U13 DrengeU13 Drenge 8-mands 4 (09) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Køge Nord FC
14. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Efterår - Pulje 3

U13 DrengeUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

Ude mod
Vallensbæk IF (M)
24. aug
Kl. 18.30
Vallensbæk Idrætscenter
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (09) 21/22 - Pulje 1

U13 DrengeUngdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (09) 21/22 • Pulje 1

Hjemme mod
Torslunde-Ishøj IF (rk. 2)
17. aug
Kl. 19.00
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (09) 21/22 - Pulje 1

U13 PigerU13 Piger 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Jyllinge FC
14. aug
Kl. 10.30
Solrød Idrætscenter
U13 Piger 8-mands 2 (09) Efterår - Pulje 2

U12 DrengerU12 Drenge SU 8-mands (10) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Vallensbæk IF
14. aug
Kl. 11.30
Solrød Idrætscenter
U12 Drenge SU 8-mands (10) Efterår - Pulje 3

U12 DrengerU12 Drenge 2 8-mands (10) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Vallensbæk IF
15. aug
Kl. 11.30
Vallensbæk Idrætscenter
U12 Drenge 2 8-mands (10) Efterår - Pulje 3

U12 DrengerU12 Drenge 4 8-mands (10) Efterår • Pulje 4

Ude mod
Karlslunde IF
14. aug
Kl. 09.15
Karlslunde Stadion
U12 Drenge 4 8-mands (10) Efterår - Pulje 4

U11 DrengeU11 Drenge SU 8-mands (11) Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
Farum BK
22. aug
Kl. 12.30
Solrød Idrætscenter
U11 Drenge SU 8-mands (11) Efterår - Pulje 1

U11 DrengeU11 Drenge 2 8-mands (11) Efterår • Pulje 4

Ude mod
AIK 65 Strøby Fodbold
15. aug
Kl. 10.00
Strøbyhallen
U11 Drenge 2 8-mands (11) Efterår - Pulje 4

U11 DrengeU11 Drenge 4 8-mands (11) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Ringsted IF
15. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U11 Drenge 4 8-mands (11) Efterår - Pulje 4

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 29/8 • Pulje 1, 2 baner

Hjemme mod
Slagelse B&I
29. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 29/8 - Pulje 1, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 29/8 • Pulje 1, 2 baner

Hjemme mod
Herlufsholm GF
29. aug
Kl. 10.00
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
U10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 29/8 - Pulje 1, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) SU 1 22/8 • Pulje 3

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
22. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (12) SU 1 22/8 - Pulje 3

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 19/9 • Pulje 1, 2 baner

Hjemme mod
Taastrup FC
19. sep
Kl. 10.00
Karlslunde Stadion
U10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 19/9 - Pulje 1, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 19/9 • Pulje 2, 2 baner

Hjemme mod
Nykøbing IF
19. sep
Kl. 10.25
Holbæk Sportsby
U10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 19/9 - Pulje 2, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 10/10 • Pulje 1, 2 baner

Hjemme mod
Herlufsholm GF
10. okt
Kl. 10.00
Herlufsholm Stadion
U10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 10/10 - Pulje 1, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 10/10 • Pulje 1, 2 baner

Hjemme mod
Skælskør Boldklub og Idrætsforening
10. okt
Kl. 10.25
Herlufsholm Stadion
U10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 10/10 - Pulje 1, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) SU 1 10/10 • Pulje 3

Ude mod
FK Sydsjælland 05
10. okt
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (12) SU 1 10/10 - Pulje 3