Menu

Aktiviteter

01-09-2021 11:21:28
Mestermaskotten Nanok fra Brøndby var på besøg i Solrød 1 sept.
Mange var mødt op for at møde den populære Maskot Nanok på kunstbanerne
Nyere
Side 2 af 1
Ældre

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Aktiviteter 01. september kl. 11:21
Mestermaskotten Nanok fra Brøndby var på besøg i Solrød 1 sept. Mange var mødt op for at møde den populære Maskot Nanok på kunstbanerne
Aktiviteter
16. maj kl. 17:49 Solrød FC afholdt Mikrofodboldskole i Kr Himmelfart ferien
Aktiviteter
25. april kl. 13:10 Solrød FC afholder Fodboldskole uge 31-2021
Klubnyt
30. september kl. 09:40 Solrød FC - Håndtering af Corona
Klubnyt
22. august kl. 08:48 NTG Nordic Transport Group ny sponsor for Solrød FC

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

Herre Senior 1Herre-DS 2021-22 • Pulje 1

Ude mod
Frederikssund
2. okt
Kl. 13.00
Frederikssund Stadion
Herre-DS 2021-22 - Pulje 1

Kvinde Senior 1Kv. 2. Division 2021/22 • Pulje 1

Hjemme mod
Østerbro IF
2. okt
Kl. 11.30
Solrød Idrætscenter
Kv. 2. Division 2021/22 - Pulje 1

Kvinde Senior 1Kvindepokalen 2021/22 • Pulje 1

Hjemme mod
B.93
29. sep
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Kvindepokalen 2021/22 - Pulje 1

Herre Senior 2Serie 3 • Pulje 5

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
2. okt
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 5

Kvinde Senior 2Kvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Greve Fodbold
26. sep
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
Kvindeserie 1 - Efterår - Pulje 2

Herre Senior 3Serie 4 • Pulje 5

Hjemme mod
Kirke Hyllinge IF
2. okt
Kl. 15.30
Solrød Idrætscenter
Serie 4 - Pulje 5

Herre Senior 4Serie 5 - Efterår • Pulje 5

Hjemme mod
Taastrup FC
26. sep
Kl. 12.30
Solrød Idrætscenter
Serie 5 - Efterår - Pulje 5

Herre Senior 58-mands Herresenior Pokal 21/22 • Pulje 1

Ude mod
Egevoldens IC (rk. 2)
26. okt
Kl. 19.00
Frydenhøjskolen
8-mands Herresenior Pokal 21/22 - Pulje 1

Herre Senior 58-Herresenior 1 - Efterår • Pulje 5

Ude mod
Jersie United (2)
26. sep
Kl. 14.30
Jersie-Hallen
8-Herresenior 1 - Efterår - Pulje 5

Veteran +40M+40 2 - 2021 • Pulje 1

Hjemme mod
Helsinge Fodbold
11. okt
Kl. 20.00
Solrød Idrætscenter
M+40 2 - 2021 - Pulje 1

Veteran +408-M+40 2 - Efterår • Pulje 6

Ude mod
IF Frem Bjæverskov
27. sep
Kl. 19.00
Bjæverskov Stadion
8-M+40 2 - Efterår - Pulje 6

Veteran +408-M+40 (Veteran) Pokal 21/22 • Pulje 1

Ude mod
Rebæk IF (rk. 2)
26. okt
Kl. 20.35
Avedøre Stadion Kunstgræs
8-M+40 (Veteran) Pokal 21/22 - Pulje 1

U19-1 DrengeU19 Drenge 1 (03-04) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
2. okt
Kl. 13.45
Solrød Idrætscenter
U19 Drenge 1 (03-04) Efterår - Pulje 3

Drenge 2003/2004 U19-2U19 Drenge 2 (03-04) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Skælskør B&I
8. okt
Kl. 18.00
Solrød Idrætscenter
U19 Drenge 2 (03-04) Efterår - Pulje 3

Drenge 2003/2004 - U19 8M8-Herresenior Mester - Efterår • Pulje 2

Ude mod
FC Hvidovre
26. sep
Kl. 12.00
Avedøre Stadion
8-Herresenior Mester - Efterår - Pulje 2

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge 1 (05) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Køge BK
26. sep
Kl. 15.45
Solrød Idrætscenter
U17 Drenge 1 (05) Efterår - Pulje 2

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge 2 (05) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
AIK 65 Strøby Fodbold
3. okt
Kl. 15.45
Solrød Idrætscenter
U17 Drenge 2 (05) Efterår - Pulje 2

U16 PigerU16 Piger 1 (06) Efterår • Pulje 1

Ude mod
BSF/LSF
4. okt
Kl. 19.00
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
U16 Piger 1 (06) Efterår - Pulje 1

U16 PigerU16 Piger 2 (06) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Vindinge-Tune
2. okt
Kl. 11.00
Havdrup Idrætscenter
U16 Piger 2 (06) Efterår - Pulje 2

U15 DrengeU15 Drenge 1 (07) Efterår • Pulje 2

Ude mod
TFC Odsherred
2. okt
Kl. 12.30
Vig Idrætscenter
U15 Drenge 1 (07) Efterår - Pulje 2

U14 DrengeU14 Drenge Mester (08) Efterår • Pulje 1

Ude mod
Farum BK
2. okt
Kl. 10.00
Farum Park
U14 Drenge Mester (08) Efterår - Pulje 1

U14 DrengeU14 Drenge 8-mands (08) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Hundige BK (1)
3. okt
Kl. 12.00
Hundige Boldfælled
U14 Drenge 8-mands (08) Efterår - Pulje 3

U14 DrengeU14 Drenge 2 (08) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
26. sep
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U14 Drenge 2 (08) Efterår - Pulje 4

U13 DrengeU13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår • Pulje C

Ude mod
Glostrup
2. okt
Kl. 11.00
Østervangsbanerne
U13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår - Pulje C

U13 DrengeU13 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Torslunde-Ishøj IF
29. sep
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
U13 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår - Pulje 4

U13 DrengeU13 Drenge 8-mands 4 (09) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Høje Tåstrup IF
26. sep
Kl. 12.00
Gadehaveskolen kunstgræs
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Efterår - Pulje 3

U13 PigerU13 Piger 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Herstedøster IC
29. sep
Kl. 17.15
Solrød Idrætscenter
U13 Piger 8-mands 2 (09) Efterår - Pulje 2

U12 DrengerU12 Drenge SU 8-mands (10) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Karlslunde IF
26. sep
Kl. 11.00
Karlslunde Stadion
U12 Drenge SU 8-mands (10) Efterår - Pulje 3

U12 DrengerU12 Drenge 2 8-mands (10) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Karlslunde IF
29. sep
Kl. 18.00
Karlslunde Stadion
U12 Drenge 2 8-mands (10) Efterår - Pulje 3

U12 DrengerU12 Drenge 4 8-mands (10) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
IF Frem Bjæverskov
26. sep
Kl. 14.30
Solrød Idrætscenter
U12 Drenge 4 8-mands (10) Efterår - Pulje 4

U11 DrengeU11 Drenge SU 8-mands (11) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
26. sep
Kl. 11.00
Solrød Idrætscenter
U11 Drenge SU 8-mands (11) Efterår - Pulje 2

U11 DrengeU11 Drenge 2 8-mands (11) Efterår • Pulje 4

Ude mod
BK Avarta
27. sep
Kl. 17.30
Espelundens Idrætsanlæg
U11 Drenge 2 8-mands (11) Efterår - Pulje 4

U11 DrengeU11 Drenge 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Karlslunde IF
26. sep
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U11 Drenge 3 8-mands (11) Efterår - Pulje 4

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 3/10 • Pulje 2, 2 baner

Hjemme mod
Espergærde IF
3. okt
Kl. 10.00
Ishøj Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 3/10 - Pulje 2, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 3/10 • Pulje 2, 2 baner

Ude mod
BK Vest, Rødovre
3. okt
Kl. 10.00
Tølløse Stadion
U10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 3/10 - Pulje 2, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 10/10 • Pulje 1, 2 baner

Ude mod
LSF (1)
10. okt
Kl. 10.40
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (12) 2-Efterårsserie 10/10 - Pulje 1, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 10/10 • Pulje 1, 2 baner

Hjemme mod
Skælskør B&I
10. okt
Kl. 10.25
Herlufsholm Stadion
U10 drenge 5-mands (12) 3-Efterårsserie 10/10 - Pulje 1, 2 baner

U10 drengeU10 drenge 5-mands (12) SU 1 26/9 • Pulje 2

Ude mod
Taastrup FC
26. sep
Kl. 10.00
Allerød Idrætspark
U10 drenge 5-mands (12) SU 1 26/9 - Pulje 2

U9 DrengeU9 drenge 5-mands (13) 1 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 1

Hjemme mod
Nykøbing FC
9. okt
Kl. 10.20
Stadion Vest
U9 drenge 5-mands (13) 1 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 1

U9 DrengeU9 drenge 5-mands (13) 2 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 2

Ude mod
Herfølge BK (1)
9. okt
Kl. 10.00
Greve Idræts Center
U9 drenge 5-mands (13) 2 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 2

U9 DrengeU9 drenge 5-mands (13) 3 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 7

Ude mod
Køge BK (1)
9. okt
Kl. 10.00
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
U9 drenge 5-mands (13) 3 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 7

U8 DrengeU7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne • Pulje 6

Ude mod
Havdrup GI (3)
9. okt
Kl. 10.20
Greve Idræts Center
U7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne - Pulje 6

U8 DrengeU7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne • Pulje 7

Hjemme mod
Ringsted IF (1)
9. okt
Kl. 10.00
Greve Idræts Center
U7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne - Pulje 7

U8 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 1 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 1

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
9. okt
Kl. 10.20
Lillevang Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (14) 1 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 1

U8 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 2 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 3

Hjemme mod
Taastrup FC
9. okt
Kl. 10.25
Hedehusene Idrætspark
U8 drenge 5-mands (14) 2 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 3

U8 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 3 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 8

Ude mod
Karlslunde IF (2)
9. okt
Kl. 10.20
Solrød Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (14) 3 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 8

U7 DrengeU7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne • Pulje 6

Ude mod
Havdrup GI (3)
9. okt
Kl. 10.20
Greve Idræts Center
U7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne - Pulje 6

U7 DrengeU7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne • Pulje 7

Hjemme mod
Ringsted IF (1)
9. okt
Kl. 10.00
Greve Idræts Center
U7 drenge 3-mands (15) - 9. oktober Medaljestævne - Pulje 7

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 1 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 1

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
9. okt
Kl. 10.20
Lillevang Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (14) 1 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 1

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 2 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 3

Hjemme mod
Taastrup FC
9. okt
Kl. 10.25
Hedehusene Idrætspark
U8 drenge 5-mands (14) 2 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 3

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (14) 3 - 9.oktober Medaljestævne • Pulje 8

Ude mod
Karlslunde IF (2)
9. okt
Kl. 10.20
Solrød Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (14) 3 - 9.oktober Medaljestævne - Pulje 8

U6 DrengeU6 drenge 3-mands (16) - 26. september • Pulje 4

Ude mod
Ishøj IF (2)
26. sep
Kl. 10.00
NyBolig Park
U6 drenge 3-mands (16) - 26. september - Pulje 4

U6 DrengeU6 drenge 3-mands (16) - 26. september • Pulje 5

Hjemme mod
Svogerslev BK (1)
26. sep
Kl. 10.00
NyBolig Park
U6 drenge 3-mands (16) - 26. september - Pulje 5

U6 DrengeU6 drenge 3-mands (16) - 10. oktober Medaljestævne • Pulje 4

Ude mod
Køge BK (3)
10. okt
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U6 drenge 3-mands (16) - 10. oktober Medaljestævne - Pulje 4

U6 DrengeU6 drenge 3-mands (16) - 10. oktober Medaljestævne • Pulje 5

Ude mod
IF Frem Bjæverskov (3)
10. okt
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U6 drenge 3-mands (16) - 10. oktober Medaljestævne - Pulje 5