Menu

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Klubnyt 17. juni kl. 22:24
Muligt nyt klubhus
Klubnyt
19. januar kl. 07:58 Udvikling i samarbejdet med Brøndby IF i drenge ungdom - læs
Aktiviteter
01. september kl. 11:21 Mestermaskotten Nanok fra Brøndby var på besøg i Solrød 1 sept.
Klubnyt
29. juni kl. 23:13 Så sikrede Solrød FC oprykning til Danmarksserien
Nyhedsarkiv
14. juni kl. 22:41 Nyt U17-U19 miljø klar efter sommerferien i Solrød

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

Herre Senior 1Sjællandsserien • Pulje 2

Ude mod
Roskilde Boldklub
2. okt
Kl. 10.30
Roskilde Idrætspark
Sjællandsserien - Pulje 2

Kvinde Senior 1Kv. 2. Division 2022/23 • Pulje 1

Ude mod
FC Damsø
5. okt
Kl. 18.30
Vanløse Idrætspark
Kv. 2. Division 2022/23 - Pulje 1

Herre Senior 2Serie 3 • Pulje 7

Hjemme mod
Sorø Freja
1. okt
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 7

Herre Senior 3Serie 3 • Pulje 5

Ude mod
Hundige BK
2. okt
Kl. 13.00
Hundige Boldfælled Kunst
Serie 3 - Pulje 5

Veteran +408-M+40 2 - Efterår • Pulje 5

Ude mod
Karlslunde IF (1)
4. okt
Kl. 21.00
Karlslunde Stadion
8-M+40 2 - Efterår - Pulje 5

Veteran +408-M+40 2 - Efterår • Pulje 6

Hjemme mod
Store Merløse IF
5. okt
Kl. 19.30
Solrød Idrætscenter
8-M+40 2 - Efterår - Pulje 6

U19-1 DrengeU19 Drenge Mester (04-05) Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
9. okt
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
U19 Drenge Mester (04-05) Efterår - Pulje 1

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge Mester (06) Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
Farum BK
2. okt
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
U17 Drenge Mester (06) Efterår - Pulje 1

U16 PigerU18 Piger 1 (05-06) Efterår • Pulje 1

Ude mod
Allerød Fodbold Klub
2. okt
Kl. 13.00
Allerød Idrætspark
U18 Piger 1 (05-06) Efterår - Pulje 1

U16 PigerU16 Piger 2 (07) Efterår • Pulje 2

Hjemme mod
Vallensbæk IF
5. okt
Kl. 19.00
Solrød Idrætscenter
U16 Piger 2 (07) Efterår - Pulje 2

U14 DrengeU15 Drenge Mester (08) Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
Farum BK
2. okt
Kl. 13.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge Mester (08) Efterår - Pulje 1

U14 DrengeU15 Drenge 3 (08) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Køge Nord FC
1. okt
Kl. 12.00
Rishøj Stadion
U15 Drenge 3 (08) Efterår - Pulje 3

U14 DrengeU15 Drenge 4 (08) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev
1. okt
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge 4 (08) Efterår - Pulje 3

U13 DrengeU14 Drenge 4 (09) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Fuglebjerg/Sørby
2. okt
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U14 Drenge 4 (09) Efterår - Pulje 4

U13 DrengeU14 Drenge Liga 3 (09) efterår • Pulje B

Hjemme mod
Lyngby Boldklub 1921 (2)
2. okt
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
U14 Drenge Liga 3 (09) efterår - Pulje B

U12 DrengerU13 Drenge 8-mands 2 (10) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Vallensbæk IF
2. okt
Kl. 11.30
Vallensbæk Idrætscenter
U13 Drenge 8-mands 2 (10) Efterår - Pulje 3

U12 DrengerU13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår • Pulje 6

Ude mod
Herfølge BK
6. okt
Kl. 17.15
Herfølge Stadion
U13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår - Pulje 6

U12 DrengerU13 Drenge Liga 3 8M (10) efterår • Pulje B

Ude mod
Ringsted IF
2. okt
Kl. 11.00
Ringsted Stadion Kunstgræs
U13 Drenge Liga 3 8M (10) efterår - Pulje B

U11 DrengeU12 Drenge SU 8-mands (11) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Roskilde Boldklub
2. okt
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U12 Drenge SU 8-mands (11) Efterår - Pulje 3

U11 DrengeU12 Drenge 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 5

Hjemme mod
Karlslunde IF
9. okt
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U12 Drenge 3 8-mands (11) Efterår - Pulje 5

U11 DrengeU12 Drenge 4 8-mands (11) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
VG Fodbold (1)
2. okt
Kl. 14.30
Solrød Idrætscenter
U12 Drenge 4 8-mands (11) Efterår - Pulje 4

U10 drengeU11 Drenge SU 8-mands (12) Efterår • Pulje 3

Ude mod
KFUM BK, Roskilde
1. okt
Kl. 12.00
Lillevang Idrætscenter
U11 Drenge SU 8-mands (12) Efterår - Pulje 3

U10 drengeU11 Drenge 2 8-mands (12) Efterår • Pulje 4

Ude mod
Taastrup FC
1. okt
Kl. 10.45
NyBolig Park
U11 Drenge 2 8-mands (12) Efterår - Pulje 4

U10 drengeU11 Drenge 4 8-mands (12) Efterår • Pulje 5

Ude mod
Greve Fodbold (2)
6. okt
Kl. 17.30
Greve Idræts Center
U11 Drenge 4 8-mands (12) Efterår - Pulje 5

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (13) 1-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1

Ude mod
AB
9. okt
Kl. 10.00
Virum Stadion
U10 drenge 5-mands (13) 1-Efterårsserie 9/10 - Pulje 1

U6 DrengeU7 drenge 3-mands (16) - 8. oktober Medaljestævne • Pulje 6

Hjemme mod
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
8. okt
Kl. 12.30
Solrød Idrætscenter
U7 drenge 3-mands (16) - 8. oktober Medaljestævne - Pulje 6

U6 DrengeU7 drenge 3-mands (16) - 8. oktober Medaljestævne • Pulje 7

Hjemme mod
Køge BK (2)
8. okt
Kl. 12.30
Solrød Idrætscenter
U7 drenge 3-mands (16) - 8. oktober Medaljestævne - Pulje 7

Drenge U5U6 drenge 3-mands (17) - 9. oktober Medaljestævne • Pulje 4

Ude mod
Greve Fodbold (7)
9. okt
Kl. 13.00
Solrød Idrætscenter
U6 drenge 3-mands (17) - 9. oktober Medaljestævne - Pulje 4

Drenge U5U6 drenge 3-mands (17) - 9. oktober Medaljestævne • Pulje 5

Hjemme mod
Taastrup FC (2)
9. okt
Kl. 13.00
Solrød Idrætscenter
U6 drenge 3-mands (17) - 9. oktober Medaljestævne - Pulje 5