Menu

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Aktiviteter 14. november kl. 21:02
Julen nærmer sig...også i Solrød FC - og selvfølgelig sælger vi Julekalendere og Juletræer igen i år !
Klubnyt
17. maj kl. 17:16 Så er vi klar til årgang 2016 i Solrød FC
Aktiviteter
16. maj kl. 17:49 Solrød FC afholdt Mikrofodboldskole i Kr Himmelfart ferien
Aktiviteter
25. april kl. 13:10 Solrød FC afholder Fodboldskole uge 31-2021
Klubnyt
30. september kl. 09:40 Solrød FC - Håndtering af Corona

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

Herre Senior 1Herre-DS 2021-22 • Pulje 1

Ude mod
Brønshøj
26. mar
Kl. 14.00
Tingbjerg Idrætspark
Herre-DS 2021-22 - Pulje 1

Kvinde Senior 1Kvindesenior Futsal • Pulje 3

Hjemme mod
Køge BK
12. dec
Kl. 12.20
Tune Hallen
Kvindesenior Futsal - Pulje 3

Herre Senior 2Serie 3 • Pulje 5

Hjemme mod
FC Ishøj
2. apr
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 5

Herre Senior 3Serie 4 • Pulje 5

Hjemme mod
Gevninge IF
2. apr
Kl. 15.30
Solrød Idrætscenter
Serie 4 - Pulje 5

Herre Senior 3VinterBOLD Herresenior S2-S3 • Pulje 4

Hjemme mod
INVICTUS XI
5. feb
Kl. 15.45
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD Herresenior S2-S3 - Pulje 4

Herre Senior 4VinterBOLD Herresenior S4-S6 • Pulje 8

Hjemme mod
Hagested IF
5. feb
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD Herresenior S4-S6 - Pulje 8

Herre Senior 5VinterBOLD 7/8-mands Herresenior 1 • Pulje 2

Hjemme mod
Ishøj IF (2)
4. dec
Kl. 16.00
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD 7/8-mands Herresenior 1 - Pulje 2

Veteran +40VinterBOLD 7/8-mands M+40 2 • Pulje 2

Hjemme mod
Karlslunde IF (1)
8. dec
Kl. 20.15
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD 7/8-mands M+40 2 - Pulje 2

U19-1 DrengeVinterBOLD U-19 Drenge 1-2 • Pulje 5

Hjemme mod
B. 73, Slagelse (1)
5. dec
Kl. 14.30
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD U-19 Drenge 1-2 - Pulje 5

Drenge 2003/2004 U19-2VinterBOLD U-19 Drenge 1-2 • Pulje 6

Ude mod
Himmelev-Veddelev BK
4. dec
Kl. 15.00
Himmelev Idrætspark
VinterBOLD U-19 Drenge 1-2 - Pulje 6

Drenge 2005/2006 - U17VinterBOLD U-17 Drenge 1-2 • Pulje 4

Ude mod
Sørbymagle IF
12. dec
Kl. 12.00
Vemmelev Kunstgræs
VinterBOLD U-17 Drenge 1-2 - Pulje 4

Drenge 2005/2006 - U17VinterBOLD U-17 Drenge 3-4 • Pulje 2

Hjemme mod
Bramsnæs FB
12. dec
Kl. 16.00
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD U-17 Drenge 3-4 - Pulje 2

U16 PigerVinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 4

Ude mod
Sydsjællands Pige Alliance
4. dec
Kl. 12.00
Vordingborg Kunst "Panteren"
VinterBOLD U-16 piger 1-2 - Pulje 4

U16 PigerU16 Piger Futsal B (06) • Pulje 2

Ude mod
TGB
12. dec
Kl. 14.20
Karlslunde-hallerne
U16 Piger Futsal B (06) - Pulje 2

U15 DrengeVinterBOLD U15 Drenge Mester • Pulje 2

Ude mod
Hvidovre IF
5. dec
Kl. 14.15
Avedøre Stadion Kunstgræs
VinterBOLD U15 Drenge Mester - Pulje 2

U14 DrengeVinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 5

Ude mod
Tuse IF
4. dec
Kl. 11.00
Tuse Kunstgræs 2020
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 - Pulje 5

U14 DrengeVinterBOLD 7/8-mands U-14 drenge • Pulje 2

Hjemme mod
AB
30. jan
Kl. 12.30
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD 7/8-mands U-14 drenge - Pulje 2

U14 DrengeVinterBOLD U-14 drenge Liga • Pulje 2

Ude mod
B.93
4. dec
Kl. 14.30
B 93 Svanemølleanlæg.
VinterBOLD U-14 drenge Liga - Pulje 2

U13 DrengeVinterBOLD U-14 drenge 4 • Pulje 5

Hjemme mod
IF Frem Bjæverskov
5. dec
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD U-14 drenge 4 - Pulje 5

U13 DrengeVinterBOLD 11M U-13 drenge Liga • Pulje 2

Hjemme mod
KB
16. jan
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD 11M U-13 drenge Liga - Pulje 2

U12 DrengerVinterBold U12 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 5

Hjemme mod
FK Sydsjælland 05 2
5. dec
Kl. 11.00
Solrød Idrætscenter
VinterBold U12 Drenge 3 (10) 8v8 - Pulje 5

U12 DrengerU12 Drenge SU 8M VinterBOLD • Pulje 2

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
16. jan
Kl. 15.00
Solrød Idrætscenter
U12 Drenge SU 8M VinterBOLD - Pulje 2

U11 DrengeVinterBold U11 Drenge 3 (11) 8v8 • Pulje 2

Hjemme mod
Greve Fodbold 2
5. dec
Kl. 11.00
Solrød Idrætscenter
VinterBold U11 Drenge 3 (11) 8v8 - Pulje 2

U11 DrengeU11 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 4

Hjemme mod
Karise IK
6. feb
Kl. 16.50
Faxe Ladeplads Stadion
U11 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 4

U11 DrengeU11 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3

Hjemme mod
BK Avarta (1)
6. mar
Kl. 12.50
Borup Hallen
U11 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje - Pulje 3

U10 drengeVinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 1

Ude mod
Tune IF 1
12. dec
Kl. 10.00
Herfølge Stadion
VinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 - Pulje 1

U10 drengeVinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 1

Ude mod
Fløng-Hedehusene Fodbold 2
12. dec
Kl. 10.00
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
VinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 - Pulje 1

U10 drengeU10 drenge(12) 2 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 1

Hjemme mod
Herstedøster IC
18. dec
Kl. 12.40
Borup Hallen
U10 drenge(12) 2 Inde/håndboldmål 2.runde - Pulje 1

U10 drengeU10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 3

Hjemme mod
B. 1973, Herlev (2)
4. dec
Kl. 14.20
Ramsøhallen
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 2.runde - Pulje 3

U10 drengeU10 dr.(12) beg. Inde/håndboldmål 2.runde • Pulje 2

Ude mod
BSF
19. dec
Kl. 14.00
Borup Hallen
U10 dr.(12) beg. Inde/håndboldmål 2.runde - Pulje 2

U10 drengeU10 drenge(12) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1

Hjemme mod
Næstved I.F.
15. jan
Kl. 14.10
Karise Hallen
U10 drenge(12) 2 Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 1

U10 drengeU10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1

Ude mod
Næstved I.F.
15. jan
Kl. 12.20
Karise Hallen
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 1

U10 drengeU10 dr.(12) beg. Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 3

Ude mod
Gilleleje FK
16. jan
Kl. 10.40
Fløng Hallen
U10 dr.(12) beg. Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 3

U10 drengeU10 drenge(12) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2

Hjemme mod
Store Heddinge BK (1)
13. mar
Kl. 14.10
Strøby-hallen
U10 drenge(12) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje - Pulje 2

U10 drengeU10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4

Ude mod
FC Lejre (3)
13. mar
Kl. 12.40
Strøby-hallen
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje - Pulje 4

U10 drengeU10 dr.(12) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1

Hjemme mod
Haslev FC
20. mar
Kl. 10.40
Tune Hallen
U10 dr.(12) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje - Pulje 1

U9 DrengeVinterBold U9 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 1

Ude mod
Benløse IF
12. dec
Kl. 10.00
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
VinterBold U9 Drenge 2 (13) 5v5 - Pulje 1

U9 DrengeVinterBold U9 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 1

Ude mod
Greve Fodbold 4
12. dec
Kl. 10.00
Bjæverskov Stadion
VinterBold U9 Drenge 3 (13) 5v5 - Pulje 1

U9 DrengeVinterBold U9 Drenge 4 (13) 5v5 • Pulje 1

Ude mod
Fløng-Hedehusene Fodbold 2
11. dec
Kl. 10.00
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
VinterBold U9 Drenge 4 (13) 5v5 - Pulje 1

U8 DrengeU8 drenge (14) A+B Futsal Medaljestævne 27/2-22 • Pulje 3

Ude mod
Albertslund IF
27. feb
Kl. 10.50
Tune Hallen
U8 drenge (14) A+B Futsal Medaljestævne 27/2-22 - Pulje 3

U8 DrengeU8 drenge (14) A+B Futsal Medaljestævne 27/2-22 • Pulje 4

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
27. feb
Kl. 12.30
Tune Hallen
U8 drenge (14) A+B Futsal Medaljestævne 27/2-22 - Pulje 4

U8 DrengeU8 drenge (14) C+D Futsal Medaljestævne 27/2-22 • Pulje 3

Ude mod
Karlslunde IF (2)
27. feb
Kl. 09.10
Tune Hallen
U8 drenge (14) C+D Futsal Medaljestævne 27/2-22 - Pulje 3

U8 DrengeU8 drenge (14) C+D Futsal Medaljestævne 27/2-22 • Pulje 4

Hjemme mod
Karlslunde IF (1)
27. feb
Kl. 10.40
Tune Hallen
U8 drenge (14) C+D Futsal Medaljestævne 27/2-22 - Pulje 4

U7 DrengeU8 drenge (14) A+B Futsal Medaljestævne 27/2-22 • Pulje 3

Ude mod
Albertslund IF
27. feb
Kl. 10.50
Tune Hallen
U8 drenge (14) A+B Futsal Medaljestævne 27/2-22 - Pulje 3

U7 DrengeU8 drenge (14) A+B Futsal Medaljestævne 27/2-22 • Pulje 4

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
27. feb
Kl. 12.30
Tune Hallen
U8 drenge (14) A+B Futsal Medaljestævne 27/2-22 - Pulje 4

U7 DrengeU8 drenge (14) C+D Futsal Medaljestævne 27/2-22 • Pulje 3

Ude mod
Karlslunde IF (2)
27. feb
Kl. 09.10
Tune Hallen
U8 drenge (14) C+D Futsal Medaljestævne 27/2-22 - Pulje 3

U7 DrengeU8 drenge (14) C+D Futsal Medaljestævne 27/2-22 • Pulje 4

Hjemme mod
Karlslunde IF (1)
27. feb
Kl. 10.40
Tune Hallen
U8 drenge (14) C+D Futsal Medaljestævne 27/2-22 - Pulje 4