Menu

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Klubnyt 16. april kl. 23:00
Sportslig niveau på plads i drenge ungdom og vi er klar til en spændende forårs sæson i Solrød FC
Klubnyt
22. august kl. 08:48 NTG Nordic Transport Group ny sponsor for Solrød FC
Klubnyt
29. maj kl. 17:34 Solrød FC's Kvinde Senior i 1. Division
Klubnyt
16. maj kl. 10:25 Solrød FC's 1. Herresenior i Sjællandsserien
Klubnyt
10. marts kl. 17:18 Danmarksmestre i Futsal

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

Herre Senior 1Sjællandsserien • Pulje 2

Hjemme mod
LUIF
24. apr
Kl. 13.00
Solrød Idrætscenter
Sjællandsserien - Pulje 2

Herre Senior 1Sydbank Pokalen 2021 • Pulje 1

Ude mod
BK Vest, Rødovre (S3)
12. maj
Kl. 19.00
Nørrekær
Sydbank Pokalen 2021 - Pulje 1

Kvinde Senior 11. Division Slutspil • Pulje 1

Ude mod
Østerbro IF
24. apr
Kl. 11.45
Kunst, Fælledparken
1. Division Slutspil - Pulje 1

Herre Senior 2Serie 3 • Pulje 5

Ude mod
Svogerslev BK
21. apr
Kl. 18.30
Svogerslev Idrætspark
Serie 3 - Pulje 5

Herre Senior 2Serie 5 - Forår • Pulje 11

Hjemme mod
FC Ishøj (1)
25. apr
Kl. 11.00
Solrød Idrætscenter
Serie 5 - Forår - Pulje 11

Kvinde Senior 2Kvindeserie 2 - Forår • Pulje 2

Hjemme mod
Terslev G&IF
25. apr
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
Kvindeserie 2 - Forår - Pulje 2

Herre Senior 3Serie 5 - Forår • Pulje 5

Ude mod
KFUM BK, Roskilde
21. apr
Kl. 18.30
Lillevang Idrætscenter
Serie 5 - Forår - Pulje 5

Herre Senior 4Serie 5 - Forår • Pulje 8

Hjemme mod
Hundige BK (1)
21. apr
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Serie 5 - Forår - Pulje 8

Veteran +40M+40 2 - 2021 • Pulje 1

Ude mod
Nivå-Kokkedal FK
21. apr
Kl. 19.00
Karsemosegård
M+40 2 - 2021 - Pulje 1

Veteran +408-M+40 2 - Forår • Pulje 8

Hjemme mod
Hundige BK
28. apr
Kl. 19.00
Solrød Idrætscenter
8-M+40 2 - Forår - Pulje 8

U19-1 Drenge8-Herresenior Mester - Forår • Pulje 2

Ude mod
Glostrup
22. apr
Kl. 18.30
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
8-Herresenior Mester - Forår - Pulje 2

U15 PigerU15 Piger 1 (06) Forår • Pulje 1

Ude mod
Ølstykke FC
25. apr
Kl. 11.00
Ølstykke Stadion
U15 Piger 1 (06) Forår - Pulje 1

U15 PigerU15 Piger 2 (06) Forår • Pulje 1

Hjemme mod
Roskilde Pigefodbold
28. apr
Kl. 18.30
Havdrup Idrætscenter
U15 Piger 2 (06) Forår - Pulje 1

U15 DrengeU15 Drenge Mester (06) Forår • Pulje 1

Hjemme mod
Herfølge BK
24. apr
Kl. 13.30
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge Mester (06) Forår - Pulje 1

U14 PigerU13 Piger 8-mands 2 (08) Forår • Pulje 2

Hjemme mod
AIK 65 Strøby Fodbold
25. apr
Kl. 15.30
Solrød Idrætscenter
U13 Piger 8-mands 2 (08) Forår - Pulje 2

U14 DrengeU15 Drenge Mester (06) Forår • Pulje 1

Hjemme mod
Herfølge BK
24. apr
Kl. 13.30
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge Mester (06) Forår - Pulje 1

U13 DrengeU14 Drenge Mester (07) Forår • Pulje 1

Ude mod
Vallensbæk IF
21. apr
Kl. 17.30
Vallensbæk Idrætscenter
U14 Drenge Mester (07) Forår - Pulje 1

U13 DrengeU14 Drenge 4 (07) Forår • Pulje 2

Hjemme mod
Karlslunde IF
24. apr
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U14 Drenge 4 (07) Forår - Pulje 2

U12 PigerU12 Piger 2 8-mands (09) Forår • Pulje 2

Hjemme mod
Greve Fodbold
25. apr
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U12 Piger 2 8-mands (09) Forår - Pulje 2

U12 DrengerU13 Drenge 8-mands 2 (08) Forår • Pulje 3

Hjemme mod
Kirke Hyllinge IF
25. apr
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
U13 Drenge 8-mands 2 (08) Forår - Pulje 3

U12 DrengerU13 Drenge 8-mands 4 (08) Forår • Pulje 3

Ude mod
Køge Nord FC (2)
21. apr
Kl. 19.00
Rishøj Stadion
U13 Drenge 8-mands 4 (08) Forår - Pulje 3

U12 DrengerU13 Drenge Liga 2 11M (08) forår • Pulje 3

Hjemme mod
KB (2)
24. apr
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår - Pulje 3

U11 DrengeU12 Drenge SU 8-mands (09) Forår • Pulje 2

Ude mod
Slagelse B&I
24. apr
Kl. 12.00
Slagelse Stadion Kunst
U12 Drenge SU 8-mands (09) Forår - Pulje 2

U11 DrengeU12 Drenge 4 8-mands (09) Forår • Pulje 5

Ude mod
Benløse IF
24. apr
Kl. 10.00
Benløsehallen
U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår - Pulje 5

U11 DrengeU12 Drenge 2 8-mands (09) Forår • Pulje 6

Hjemme mod
Slagelse B&I
21. apr
Kl. 19.00
Solrød Idrætscenter
U12 Drenge 2 8-mands (09) Forår - Pulje 6

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) 2 - 25. april • Pulje 2

Hjemme mod
AIK 65 Strøby Fodbold
25. apr
Kl. 10.25
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (11) 2 - 25. april - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) 3 - 25. april • Pulje 3

Hjemme mod
Køge Nord FC
25. apr
Kl. 10.00
Capelli Sport Stadion
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 25. april - Pulje 3

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) SU 2 25.april • Pulje 1

Ude mod
Greve Fodbold
25. apr
Kl. 10.00
Greve Idræts Center
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 25.april - Pulje 1

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) SU 2 9.maj • Pulje 2

Ude mod
Holbæk B&I
9. maj
Kl. 10.00
Holbæk Sportsby
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 9.maj - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) SU 2 30.maj • Pulje 2

Hjemme mod
Herlufsholm GF
30. maj
Kl. 10.00
Herlufsholm Stadion
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 30.maj - Pulje 2

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (11) SU 2 20.juni • Pulje 2

Hjemme mod
Hørsholm-Usserød IK
20. jun
Kl. 10.30
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 20.juni - Pulje 2

U8 DrengeU9 drenge 5-mands (12) 1 - 24. april • Pulje 1

Hjemme mod
Køge BK
24. apr
Kl. 11.45
Viby Idrætsanlæg
U9 drenge 5-mands (12) 1 - 24. april - Pulje 1

U8 DrengeU9 drenge 5-mands (12) 2 - 24. april • Pulje 2

Hjemme mod
Ringsted IF
24. apr
Kl. 10.00
Holmegårdhallen
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 24. april - Pulje 2

U8 DrengeU9 drenge 5-mands (12) 3 - 24. april • Pulje 5

Ude mod
Køge BK
24. apr
Kl. 10.00
Strøbyhallen
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 24. april - Pulje 5

U8 DrengeU9 drenge 5-mands (12) begynder - 24. april • Pulje 1

Hjemme mod
Køge BK
24. apr
Kl. 10.25
Dianalund Stadion
U9 drenge 5-mands (12) begynder - 24. april - Pulje 1

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (13) 1 - 24. april • Pulje 1

Ude mod
Ringsted IF
24. apr
Kl. 10.00
Ringsted Stadion
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 24. april - Pulje 1

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (13) 2 - 24. april • Pulje 4

Hjemme mod
Greve Fodbold (1)
24. apr
Kl. 09.00
Solrød Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (13) 2 - 24. april - Pulje 4

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (13) 2 - 24. april • Pulje 5

Hjemme mod
Himmelev-Veddelev BK
24. apr
Kl. 11.00
Solrød Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (13) 2 - 24. april - Pulje 5

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (13) 3 - 24. april • Pulje 3

Hjemme mod
Hundige BK
24. apr
Kl. 09.00
Vallensbæk Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 24. april - Pulje 3

U7 DrengeU8 drenge 5-mands (13) 3 - 24. april • Pulje 4

Ude mod
Vallensbæk IF (1)
24. apr
Kl. 10.45
Vallensbæk Idrætscenter
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 24. april - Pulje 4

U6 DrengeU7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 3

Ude mod
AIK 65 Strøby Fodbold
24. apr
Kl. 10.00
Herfølge Stadion
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april - Pulje 3

U6 DrengeU7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 4

Hjemme mod
Karlslunde IF
24. apr
Kl. 12.00
Herfølge Stadion
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april - Pulje 4

U5 Drenge - MicroU6 drenge 3-mands (15) - 25. april • Pulje 6

Hjemme mod
Ringsted IF (3)
25. apr
Kl. 09.00
Viby Idrætsanlæg
U6 drenge 3-mands (15) - 25. april - Pulje 6

U5 Drenge - MicroU6 drenge 3-mands (15) - 25. april • Pulje 7

Ude mod
Ringsted IF (1)
25. apr
Kl. 11.00
Viby Idrætsanlæg
U6 drenge 3-mands (15) - 25. april - Pulje 7