Menu

Kontingentsatser

På generalforsamlingen i juni 2022 blev følgende kontingentsatser vedtaget gældende for efterår 2022 og forår 2023.

Årgang  Kontingentsats Periode
U5   2018 og yngre (Micro) 250 kr halv årligt
U6   2017 700 kr halv årligt
U7   2016 900 kr halv årligt
U8   2015 925 kr halv årligt
U9   2014 950 kr halv årligt
U10 2013 975 kr halv årligt
U11 2012 975 kr halv årligt
U12 2011 1.075 kr halv årligt
U13-U17 2010-2006 1.075 kr halv årligt
Senior & U19 drenge (2005 og ældre) + U18 piger (2008 og ældre) 875 kr halv årligt
Oldboys & Girls + Veteran - Masters - Bøfhold 450 kr halv årligt
     
Passive medlemmer 500 kr årligt
  • Indmeldelse foregår kun via www.solrodfc.dk og kun med registrering af betalingskort.
  • Efterskole elever eller tilsvarende giver vi 100% rabat i perioden de er væk hvis dette meddeles på skrift til sfcformand@gmail.com Således er de stadig medlem af klubben og kan spille kampe etc.
  • Visse pigekontingenter svarer ikke til ovenstående da flere årgange træner sammen tidligere end hos drengene.
  • Vores kontingenter er rettet mod årgang og ikke nødvendigvis mod det hold man spiller på. Der kan derfor forekomme forskellige kontingenter for spillere på samme hold.

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Klubnyt 17. juni kl. 22:24
Muligt nyt klubhus
Klubnyt
19. januar kl. 07:58 Udvikling i samarbejdet med Brøndby IF i drenge ungdom - læs
Aktiviteter
01. september kl. 11:21 Mestermaskotten Nanok fra Brøndby var på besøg i Solrød 1 sept.
Klubnyt
29. juni kl. 23:13 Så sikrede Solrød FC oprykning til Danmarksserien
Nyhedsarkiv
14. juni kl. 22:41 Nyt U17-U19 miljø klar efter sommerferien i Solrød

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

U19-1 DrengeU19 Drenge Mester (04-05) Efterår • Pulje 1

Ude mod
B. 73, Slagelse
14. aug
Kl. 12.00
Stadion Vest
U19 Drenge Mester (04-05) Efterår - Pulje 1

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge Mester (06) Efterår • Pulje 1

Hjemme mod
Vordingborg IF
14. aug
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
U17 Drenge Mester (06) Efterår - Pulje 1

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge 2 (06) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Greve Fodbold
14. aug
Kl. 13.00
Greve Idræts Center
U17 Drenge 2 (06) Efterår - Pulje 3

U14 DrengeUngdomspokalen U15 Drenge (08) 22/23 • Pulje 1

Hjemme mod
HVB/Gundsølille (Liga 3)
23. aug
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U15 Drenge (08) 22/23 - Pulje 1

U14 DrengeUngdomspokalen U15 Drenge B (08) 22/23 • Pulje 1

Hjemme mod
HVB/Gundsølille (rk. 2)
24. aug
Kl. 18.30
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U15 Drenge B (08) 22/23 - Pulje 1

U14 DrengeU15 Drenge Mester (08) Efterår • Pulje 1

Ude mod
Taastrup FC
13. aug
Kl. 11.30
NyBolig Park - Kunstgræs
U15 Drenge Mester (08) Efterår - Pulje 1

U14 DrengeU15 Drenge 3 (08) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
AIK 65 Strøby Fodbold
13. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge 3 (08) Efterår - Pulje 3

U13 DrengeUngdomspokalen U14 Drenge (09) 22/23 • Pulje 1

Ude mod
AIK 65 Strøby Fodbold (1)
23. aug
Kl. 18.30
Strøbyhallen
Ungdomspokalen U14 Drenge (09) 22/23 - Pulje 1

U13 DrengeUngdomspokalen U14 Drenge B (09) 22/23 • Pulje 1

Hjemme mod
Suså IF (rk. 2)
7. sep
Kl. 18.15
Solrød Idrætscenter
Ungdomspokalen U14 Drenge B (09) 22/23 - Pulje 1

U13 DrengeU14 Drenge 4 (09) Efterår • Pulje 4

Ude mod
Lynge-Broby IF
12. aug
Kl. 17.30
Frederiksberg Skole
U14 Drenge 4 (09) Efterår - Pulje 4

U13 DrengeU14 Drenge Liga 3 (09) efterår • Pulje B

Ude mod
Ølstykke FC
20. aug
Kl. 12.00
Ølstykke Stadion Kunstgræs
U14 Drenge Liga 3 (09) efterår - Pulje B

U12 DrengerUngdomspokalen U13 Drenge 8:8 (10) 22/23 • Pulje 1

Ude mod
Vallensbæk IF (M)
23. aug
Kl. 18.30
Vallensbæk Idrætscenter
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (10) 22/23 - Pulje 1

U12 DrengerUngdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (10) 22/23 • Pulje 1

Ude mod
FC Lejre (rk. 3)
23. aug
Kl. 18.30
Lejrehallen
Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (10) 22/23 - Pulje 1

U12 DrengerU13 Drenge 8-mands 2 (10) Efterår • Pulje 3

Ude mod
Greve Fodbold
14. aug
Kl. 11.30
Greve Idræts Center
U13 Drenge 8-mands 2 (10) Efterår - Pulje 3

U12 DrengerU13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår • Pulje 6

Hjemme mod
Rødvig G&I
10. aug
Kl. 19.00
Solrød Idrætscenter
U13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår - Pulje 6

U12 DrengerU13 Drenge Liga 3 8M (10) efterår • Pulje B

Hjemme mod
Vanløse
21. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U13 Drenge Liga 3 8M (10) efterår - Pulje B

U10 drengeU11 Drenge SU 8-mands (12) Efterår • Pulje 3

Ude mod
B. 73, Slagelse
20. aug
Kl. 11.00
Stadion Vest
U11 Drenge SU 8-mands (12) Efterår - Pulje 3

U10 drengeU11 Drenge 2 8-mands (12) Efterår • Pulje 4

Ude mod
Holbæk B&I
14. aug
Kl. 11.00
Holbæk Sportsby
U11 Drenge 2 8-mands (12) Efterår - Pulje 4

U10 drengeU11 Drenge 4 8-mands (12) Efterår • Pulje 5

Ude mod
Køge BK
13. aug
Kl. 10.00
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
U11 Drenge 4 8-mands (12) Efterår - Pulje 5

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (13) 1-Efterårsserie 28/8 • Pulje 1

Hjemme mod
Rosenhøj BK
28. aug
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (13) 1-Efterårsserie 28/8 - Pulje 1

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 28/8 • Pulje 4

Ude mod
Glostrup
28. aug
Kl. 10.25
Brøndby Stadion
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 28/8 - Pulje 4

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (13) beg.-Efterårsserie 28/8 • Pulje 1

Ude mod
Borup IF
28. aug
Kl. 10.00
Holbæk Sportsby
U10 drenge 5-mands (13) beg.-Efterårsserie 28/8 - Pulje 1

U9 DrengeU10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 28/8 • Pulje 3

Ude mod
Rosenhøj BK
28. aug
Kl. 10.25
Solrød Idrætscenter
U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 28/8 - Pulje 3