Menu

Kontingentsatser

På generalforsamlingen i juni 2022 blev følgende kontingentsatser vedtaget gældende for efterår 2022 og forår 2023.

Årgang  Kontingentsats Periode
U5   2018 og yngre (Micro) 250 kr halv årligt
U6   2017 700 kr halv årligt
U7   2016 900 kr halv årligt
U8   2015 925 kr halv årligt
U9   2014 950 kr halv årligt
U10 2013 975 kr halv årligt
U11 2012 975 kr halv årligt
U12 2011 1.075 kr halv årligt
U13-U17 2010-2006 1.075 kr halv årligt
Senior & U19 drenge (2005 og ældre) + U18 piger (2008 og ældre) 875 kr halv årligt
Oldboys & Girls + Veteran - Masters - Bøfhold 450 kr halv årligt
     
Passive medlemmer 500 kr årligt
  • Indmeldelse foregår kun via www.solrodfc.dk og kun med registrering af betalingskort.
  • Efterskole elever eller tilsvarende giver vi 100% rabat i perioden de er væk hvis dette meddeles på skrift til sfcformand@gmail.com Således er de stadig medlem af klubben og kan spille kampe etc.
  • Visse pigekontingenter svarer ikke til ovenstående da flere årgange træner sammen tidligere end hos drengene.
  • Vores kontingenter er rettet mod årgang og ikke nødvendigvis mod det hold man spiller på. Der kan derfor forekomme forskellige kontingenter for spillere på samme hold.

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Klubnyt 17. juni kl. 22:24
Muligt nyt klubhus
Klubnyt
19. januar kl. 07:58 Udvikling i samarbejdet med Brøndby IF i drenge ungdom - læs
Aktiviteter
01. september kl. 11:21 Mestermaskotten Nanok fra Brøndby var på besøg i Solrød 1 sept.
Klubnyt
29. juni kl. 23:13 Så sikrede Solrød FC oprykning til Danmarksserien
Nyhedsarkiv
14. juni kl. 22:41 Nyt U17-U19 miljø klar efter sommerferien i Solrød

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

Herre Senior 1Sjællandsserien • Pulje 2

Ude mod
Vordingborg IF
18. mar
Kl. 14.30
XDC Park
Sjællandsserien - Pulje 2

Herre Senior 2Serie 3 • Pulje 7

Hjemme mod
Suså IF
1. apr
Kl. 13.30
Solrød Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 7

Herre Senior 3Serie 3 • Pulje 5

Hjemme mod
FC Ishøj
1. apr
Kl. 15.30
Solrød Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 5

Herre Senior 4Herresenior S4-S6 VinterBOLD • Pulje 8

Hjemme mod
Borup IF Fodbold
5. feb
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
Herresenior S4-S6 VinterBOLD - Pulje 8

U19-1 DrengeU19 Drenge Mester (04-05) VinterBOLD • Pulje 1

Ude mod
Farum BK
15. jan
Kl. 13.00
Farum Park
U19 Drenge Mester (04-05) VinterBOLD - Pulje 1

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge Mester (06) VinterBOLD • Pulje 1

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
21. jan
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U17 Drenge Mester (06) VinterBOLD - Pulje 1

U14 DrengeU15 Drenge 1-2 (08) VinterBOLD • Pulje 1

Hjemme mod
Sorø Freja
17. dec
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge 1-2 (08) VinterBOLD - Pulje 1

U14 DrengeU15 Drenge 3-4 (08) VinterBOLD • Pulje 5

Hjemme mod
FC Hornsherred
10. dec
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge 3-4 (08) VinterBOLD - Pulje 5

U14 DrengeU15 Drenge Mester (08) VinterBOLD • Pulje 3

Hjemme mod
Herlufsholm GF
18. dec
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge Mester (08) VinterBOLD - Pulje 3

U13 DrengeU14 Drenge 4 (09) VinterBOLD • Pulje 1

Hjemme mod
Brøndbyernes IF
17. dec
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U14 Drenge 4 (09) VinterBOLD - Pulje 1

U12 DrengerU13 Drenge 3 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 1

Ude mod
Hellested IF
17. dec
Kl. 10.30
Strøbyhallen Kunstgræs
U13 Drenge 3 (10) 8M VinterBOLD - Pulje 1

U12 DrengerU13 Drenge 4 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 7

Ude mod
Fremad Valby
18. dec
Kl. 10.15
Valby Idrætspark
U13 Drenge 4 (10) 8M VinterBOLD - Pulje 7

U11 DrengeU12 Drenge SU (11) 8M VinterBOLD • Pulje 2

Ude mod
Taastrup FC
14. jan
Kl. 11.15
NyBolig Park - Kunstgræs
U12 Drenge SU (11) 8M VinterBOLD - Pulje 2

U11 DrengeU12 Drenge 3 (11) 8M VinterBOLD • Pulje 6

Ude mod
Svogerslev BK
17. dec
Kl. 10.00
Svogerslev Idrætspark
U12 Drenge 3 (11) 8M VinterBOLD - Pulje 6

U10 drengeU11 Drenge SU (12) 8M VinterBOLD • Pulje 2

Ude mod
B. 73, Slagelse
14. jan
Kl. 10.00
Stadion Vest
U11 Drenge SU (12) 8M VinterBOLD - Pulje 2

U10 drengeU11 Drenge 3 (12) 8M VinterBOLD • Pulje 6

Ude mod
IF Frem Bjæverskov Fodbold
17. dec
Kl. 09.30
Bjæverskov Stadion Kunstgræs
U11 Drenge 3 (12) 8M VinterBOLD - Pulje 6

U10 drengeU11 Drenge 4 (12) 8M VinterBOLD • Pulje 2

Ude mod
Fløng-Hedehusene Fodbold
11. dec
Kl. 10.30
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
U11 Drenge 4 (12) 8M VinterBOLD - Pulje 2

U10 drengeU11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1

Hjemme mod
BSF
29. jan
Kl. 09.00
Ålholmskolen
U11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 1

U10 drengeU11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 3

Hjemme mod
Såby Fodbold
4. feb
Kl. 10.40
Strøby-hallen
U11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 3

U10 drengeU11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 4.runde • Pulje 2

Hjemme mod
Nykøbing IF
4. mar
Kl. 09.00
Tølløse Hallen
U11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 4.runde - Pulje 2

U10 drengeU11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 4.runde • Pulje 3

Ude mod
AIK 65 Strøby Fodbold
5. mar
Kl. 10.50
Strøby-hallen
U11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 4.runde - Pulje 3

U9 DrengeU10 Drenge 1 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 5

Hjemme mod
Herfølge BK
11. dec
Kl. 09.30
Solrød Idrætscenter
U10 Drenge 1 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 - Pulje 5

U9 DrengeU10 Drenge 2 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 7

Hjemme mod
Vindinge IF
11. dec
Kl. 09.00
Greve Idræts Center
U10 Drenge 2 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 - Pulje 7

U9 DrengeU10 Drenge 3 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 7

Hjemme mod
RB 1906
11. dec
Kl. 09.30
Solrød Idrætscenter
U10 Drenge 3 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 - Pulje 7

U8 DrengeU9 drenge A+B (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 • Pulje 1

Hjemme mod
Stenløse BK
26. feb
Kl. 11.00
Tune Hallen
U9 drenge A+B (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 - Pulje 1

U7 DrengeU9 drenge A+B (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 • Pulje 1

Hjemme mod
Stenløse BK
26. feb
Kl. 11.00
Tune Hallen
U9 drenge A+B (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 - Pulje 1

Drenge U5U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 • Pulje 1

Hjemme mod
Haslev FC (2)
10. dec
Kl. 09.20
Faxe Ladeplads Stadion
U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 - Pulje 1

Drenge U5U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 • Pulje 2

Hjemme mod
Solrød FC (1)
10. dec
Kl. 09.10
Faxe Ladeplads Stadion
U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 - Pulje 2

Drenge U5U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 • Pulje 3

Hjemme mod
Køge BK (3)
10. dec
Kl. 10.50
Faxe Ladeplads Stadion
U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 - Pulje 3