Menu

Nyhedsarkiv

10-10-2019 16:57:20
Spillerfest 2019
Så er Invitationen her
01-10-2019 22:58:24
Ungdomsspiller fra Solrød FC udtaget til DBU samling
Ikke hver dag vi har en DBU udtagelse i drenge afdelingen i Solrød
Nyere
Side 1 af 1
Ældre

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Klubnyt 19. januar kl. 07:58
Udvikling i samarbejdet med Brøndby IF i drenge ungdom - læs Nu får Solrød FC tilknyttet en klubrådgiver fra Brøndby IF
Klubnyt
17. maj kl. 17:16 Så er vi klar til årgang 2016 i Solrød FC
Aktiviteter
16. maj kl. 17:49 Solrød FC afholdt Mikrofodboldskole i Kr Himmelfart ferien
Klubnyt
30. september kl. 09:40 Solrød FC - Håndtering af Corona
Klubnyt
22. august kl. 08:48 NTG Nordic Transport Group ny sponsor for Solrød FC

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

Herre Senior 1Herre-DS 2021-22 • Pulje 1

Ude mod
Brønshøj
26. mar
Kl. 14.00
Tingbjerg Idrætspark
Herre-DS 2021-22 - Pulje 1

Herre Senior 2Serie 3 • Pulje 5

Hjemme mod
FC Ishøj
2. apr
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 5

Herre Senior 3Serie 4 • Pulje 5

Hjemme mod
Gevninge IF
2. apr
Kl. 15.30
Solrød Idrætscenter
Serie 4 - Pulje 5

Herre Senior 3VinterBOLD Herresenior S2-S3 • Pulje 4

Hjemme mod
INVICTUS XI
5. feb
Kl. 15.45
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD Herresenior S2-S3 - Pulje 4

Herre Senior 4VinterBOLD Herresenior S4-S6 • Pulje 8

Hjemme mod
Hagested IF
5. feb
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD Herresenior S4-S6 - Pulje 8

Herre Senior 5VinterBOLD 7/8-mands Herresenior 1 • Pulje 2

Hjemme mod
FC One Team
29. jan
Kl. 15.30
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD 7/8-mands Herresenior 1 - Pulje 2

Veteran +408-M+40 (Veteran) Pokal 21/22 • Pulje 1

Ude mod
Måløv BK (rk. 2)
21. apr
Kl. 19.00
Måløv Idrætspark
8-M+40 (Veteran) Pokal 21/22 - Pulje 1

Veteran +40VinterBOLD 7/8-mands M+40 2 • Pulje 2

Hjemme mod
Glostrup
26. jan
Kl. 20.15
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD 7/8-mands M+40 2 - Pulje 2

U19-1 DrengeVinterBOLD U-19 Drenge 1-2 • Pulje 5

Hjemme mod
FC Ballerup
22. jan
Kl. 15.00
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD U-19 Drenge 1-2 - Pulje 5

Drenge 2003/2004 U19-2VinterBOLD U-19 Drenge 1-2 • Pulje 6

Ude mod
Orient GI
23. jan
Kl. 12.00
Rødovre Stadion Kunst
VinterBOLD U-19 Drenge 1-2 - Pulje 6

Drenge 2005/2006 - U17VinterBOLD U-17 Drenge 1-2 • Pulje 4

Ude mod
Karlslunde IF
6. feb
Kl. 15.00
Karlslunde Stadion
VinterBOLD U-17 Drenge 1-2 - Pulje 4

Drenge 2005/2006 - U17VinterBOLD U-17 Drenge 3-4 • Pulje 2

Ude mod
B.93
23. jan
Kl. 14.00
B 93 Svanemølleanlæg.
VinterBOLD U-17 Drenge 3-4 - Pulje 2

U16 PigerVinterBOLD U-16 piger 1-2 • Pulje 4

Ude mod
Greve Fodbold
5. mar
Kl. 14.00
Greve Idræts Center
VinterBOLD U-16 piger 1-2 - Pulje 4

U15 DrengeVinterBOLD U15 Drenge Mester • Pulje 2

Ude mod
B. 73, Slagelse
5. mar
Kl. 12.00
Stadion Vest
VinterBOLD U15 Drenge Mester - Pulje 2

U14 DrengeVinterBOLD U-14 drenge 1-2 • Pulje 5

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
29. jan
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD U-14 drenge 1-2 - Pulje 5

U14 DrengeVinterBOLD 7/8-mands U-14 drenge • Pulje 2

Ude mod
Vestia
5. feb
Kl. 12.00
Bavnehøj Idrætsanlæg
VinterBOLD 7/8-mands U-14 drenge - Pulje 2

U14 DrengeVinterBOLD U-14 drenge Liga • Pulje 2

Ude mod
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
30. jan
Kl. 13.30
Birkerød Stadion
VinterBOLD U-14 drenge Liga - Pulje 2

U13 DrengeVinterBOLD U-14 drenge 4 • Pulje 5

Hjemme mod
Benløse IF
30. jan
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
VinterBOLD U-14 drenge 4 - Pulje 5

U13 DrengeVinterBOLD 11M U-13 drenge Liga • Pulje 2

Ude mod
Bk Fix
30. jan
Kl. 10.30
Tingbjerg Idrætspark
VinterBOLD 11M U-13 drenge Liga - Pulje 2

U13 DrengeU13 Drenge Liga 3 11M (09) forår • Pulje A

Hjemme mod
Aakanden GF
27. mar
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
U13 Drenge Liga 3 11M (09) forår - Pulje A

U12 DrengerVinterBold U12 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 5

Ude mod
Haslev FC 2
29. jan
Kl. 11.15
HFC's Klubhus
VinterBold U12 Drenge 3 (10) 8v8 - Pulje 5

U12 DrengerU12 Drenge SU 8M VinterBOLD • Pulje 2

Ude mod
Herlev IF
29. jan
Kl. 11.15
Herlev IF Stadion (Kunst)
U12 Drenge SU 8M VinterBOLD - Pulje 2

U11 DrengeVinterBold U11 Drenge 3 (11) 8v8 • Pulje 2

Hjemme mod
Næstved I.F.
29. jan
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
VinterBold U11 Drenge 3 (11) 8v8 - Pulje 2

U11 DrengeU11 Drenge SU 8M VinterBOLD • Pulje 2

Hjemme mod
Lyngby Boldklub 1921 (2)
29. jan
Kl. 11.00
Solrød Idrætscenter
U11 Drenge SU 8M VinterBOLD - Pulje 2

U11 DrengeU11 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 4

Hjemme mod
Karise IK
6. feb
Kl. 16.50
Faxe Ladeplads Stadion
U11 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 4

U11 DrengeU11 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3

Ude mod
Holbæk B&I
6. mar
Kl. 11.50
Borup Hallen
U11 drenge(11) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje - Pulje 3

U10 drengeVinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 1

Ude mod
Herfølge BK
30. jan
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
VinterBold U10 Drenge 2 (12) 5v5 - Pulje 1

U10 drengeVinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 • Pulje 1

Ude mod
Fløng-Hedehusene Fodbold 2
30. jan
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
VinterBold U10 Drenge 3 (12) 5v5 - Pulje 1

U10 drengeU10 drenge(12) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2

Hjemme mod
Store Heddinge BK (1)
13. mar
Kl. 14.10
Strøby-hallen
U10 drenge(12) 2 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje - Pulje 2

U10 drengeU10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 4

Hjemme mod
Gundsølille SGIF
13. mar
Kl. 12.20
Strøby-hallen
U10 drenge(12) 3 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje - Pulje 4

U10 drengeU10 dr.(12) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 1

Hjemme mod
Haslev FC
20. mar
Kl. 10.40
Tune Hallen
U10 dr.(12) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje - Pulje 1

U10 drengeU10 Drenge SU 5M VinterBOLD uge 4 • Pulje 3

Hjemme mod
B. 73, Slagelse
30. jan
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U10 Drenge SU 5M VinterBOLD uge 4 - Pulje 3

U10 drengeU10 Drenge SU 5M VinterBOLD uge 9 • Pulje 1

Hjemme mod
Ringsted IF
6. mar
Kl. 11.15
Ringsted Stadion Kunstgræs
U10 Drenge SU 5M VinterBOLD uge 9 - Pulje 1

U10 drengeU10 Drenge SU 5M VinterBOLD uge 5 • Pulje 1

Ude mod
FK Sydsjælland 05
6. feb
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U10 Drenge SU 5M VinterBOLD uge 5 - Pulje 1

U9 DrengeVinterBold U9 Drenge 2 (13) 5v5 • Pulje 1

Ude mod
Køge BK 2
30. jan
Kl. 10.00
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
VinterBold U9 Drenge 2 (13) 5v5 - Pulje 1

U9 DrengeVinterBold U9 Drenge 3 (13) 5v5 • Pulje 1

Ude mod
Herfølge BK 2
30. jan
Kl. 10.00
Hårlev Hallen
VinterBold U9 Drenge 3 (13) 5v5 - Pulje 1

U6 DrengeU6 dr (16) ½ banestævne Tune 23/1 • Pulje 1

Ude mod
Køge BK (1)
23. jan
Kl. 09.00
Tune Hallen
U6 dr (16) ½ banestævne Tune 23/1 - Pulje 1

U6 DrengeU6 dr (16) ½ banestævne Ramsø Hallen 12/2 • Pulje 1

Hjemme mod
Greve Fodbold (3)
12. feb
Kl. 08.00
Ramsøhallen
U6 dr (16) ½ banestævne Ramsø Hallen 12/2 - Pulje 1

U6 DrengeU6 dr (16) ½ banestævne Ramsø Hallen 12/2 • Pulje 2

Hjemme mod
Brøndbyernes IF (3)
12. feb
Kl. 09.17
Ramsøhallen
U6 dr (16) ½ banestævne Ramsø Hallen 12/2 - Pulje 2

U6 DrengeU6 dr (16) ½ banestævne Ramsø Hallen 12/2 • Pulje 3

Hjemme mod
Greve Fodbold (1)
12. feb
Kl. 10.23
Ramsøhallen
U6 dr (16) ½ banestævne Ramsø Hallen 12/2 - Pulje 3