Menu

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Hovedsponsor

Klubnyt 17. juni kl. 22:24
Muligt nyt klubhus
Klubnyt
19. januar kl. 07:58 Udvikling i samarbejdet med Brøndby IF i drenge ungdom - læs
Aktiviteter
01. september kl. 11:21 Mestermaskotten Nanok fra Brøndby var på besøg i Solrød 1 sept.
Klubnyt
29. juni kl. 23:13 Så sikrede Solrød FC oprykning til Danmarksserien
Nyhedsarkiv
14. juni kl. 22:41 Nyt U17-U19 miljø klar efter sommerferien i Solrød

Støt Solrød FC gennem OK

Det Stærke Hold

De Gode Støtter

Herre Senior 1Sjællandsserien • Pulje 2

Ude mod
Vordingborg IF
18. mar
Kl. 14.30
XDC Park
Sjællandsserien - Pulje 2

Herre Senior 2Serie 3 • Pulje 7

Hjemme mod
Suså IF
1. apr
Kl. 13.30
Solrød Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 7

Herre Senior 3Serie 3 • Pulje 5

Hjemme mod
FC Ishøj
1. apr
Kl. 15.30
Solrød Idrætscenter
Serie 3 - Pulje 5

Herre Senior 4Herresenior S4-S6 VinterBOLD • Pulje 8

Hjemme mod
Borup IF Fodbold
5. feb
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
Herresenior S4-S6 VinterBOLD - Pulje 8

U19-1 DrengeU19 Drenge Mester (04-05) VinterBOLD • Pulje 1

Ude mod
Farum BK
15. jan
Kl. 13.00
Farum Park
U19 Drenge Mester (04-05) VinterBOLD - Pulje 1

Drenge 2005/2006 - U17U17 Drenge Mester (06) VinterBOLD • Pulje 1

Hjemme mod
KFUM BK, Roskilde
21. jan
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U17 Drenge Mester (06) VinterBOLD - Pulje 1

U14 DrengeU15 Drenge 1-2 (08) VinterBOLD • Pulje 1

Hjemme mod
Sorø Freja
17. dec
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge 1-2 (08) VinterBOLD - Pulje 1

U14 DrengeU15 Drenge 3-4 (08) VinterBOLD • Pulje 5

Hjemme mod
FC Hornsherred
10. dec
Kl. 14.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge 3-4 (08) VinterBOLD - Pulje 5

U14 DrengeU15 Drenge Mester (08) VinterBOLD • Pulje 3

Hjemme mod
Herlufsholm GF
18. dec
Kl. 12.00
Solrød Idrætscenter
U15 Drenge Mester (08) VinterBOLD - Pulje 3

U13 DrengeU14 Drenge 4 (09) VinterBOLD • Pulje 1

Hjemme mod
Brøndbyernes IF
17. dec
Kl. 10.00
Solrød Idrætscenter
U14 Drenge 4 (09) VinterBOLD - Pulje 1

U12 DrengerU13 Drenge 3 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 1

Ude mod
Hellested IF
17. dec
Kl. 10.30
Strøbyhallen Kunstgræs
U13 Drenge 3 (10) 8M VinterBOLD - Pulje 1

U12 DrengerU13 Drenge 4 (10) 8M VinterBOLD • Pulje 7

Ude mod
Fremad Valby
18. dec
Kl. 10.15
Valby Idrætspark
U13 Drenge 4 (10) 8M VinterBOLD - Pulje 7

U11 DrengeU12 Drenge SU (11) 8M VinterBOLD • Pulje 2

Ude mod
Taastrup FC
14. jan
Kl. 11.15
NyBolig Park - Kunstgræs
U12 Drenge SU (11) 8M VinterBOLD - Pulje 2

U11 DrengeU12 Drenge 3 (11) 8M VinterBOLD • Pulje 6

Ude mod
Svogerslev BK
17. dec
Kl. 10.00
Svogerslev Idrætspark
U12 Drenge 3 (11) 8M VinterBOLD - Pulje 6

U10 drengeU11 Drenge SU (12) 8M VinterBOLD • Pulje 2

Ude mod
B. 73, Slagelse
14. jan
Kl. 10.00
Stadion Vest
U11 Drenge SU (12) 8M VinterBOLD - Pulje 2

U10 drengeU11 Drenge 3 (12) 8M VinterBOLD • Pulje 6

Ude mod
IF Frem Bjæverskov Fodbold
17. dec
Kl. 09.30
Bjæverskov Stadion Kunstgræs
U11 Drenge 3 (12) 8M VinterBOLD - Pulje 6

U10 drengeU11 Drenge 4 (12) 8M VinterBOLD • Pulje 2

Ude mod
Fløng-Hedehusene Fodbold
11. dec
Kl. 10.30
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
U11 Drenge 4 (12) 8M VinterBOLD - Pulje 2

U10 drengeU11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1

Hjemme mod
BSF
29. jan
Kl. 09.00
Ålholmskolen
U11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 1

U10 drengeU11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 3

Hjemme mod
Såby Fodbold
4. feb
Kl. 10.40
Strøby-hallen
U11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 3.runde - Pulje 3

U10 drengeU11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 4.runde • Pulje 2

Hjemme mod
Nykøbing IF
4. mar
Kl. 09.00
Tølløse Hallen
U11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 4.runde - Pulje 2

U10 drengeU11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 4.runde • Pulje 3

Ude mod
AIK 65 Strøby Fodbold
5. mar
Kl. 10.50
Strøby-hallen
U11 dr. (12)beg.Inde/håndboldmål 4.runde - Pulje 3

U9 DrengeU10 Drenge 1 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 5

Hjemme mod
Herfølge BK
11. dec
Kl. 09.30
Solrød Idrætscenter
U10 Drenge 1 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 - Pulje 5

U9 DrengeU10 Drenge 2 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 7

Hjemme mod
Vindinge IF
11. dec
Kl. 09.00
Greve Idræts Center
U10 Drenge 2 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 - Pulje 7

U9 DrengeU10 Drenge 3 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 7

Hjemme mod
RB 1906
11. dec
Kl. 09.30
Solrød Idrætscenter
U10 Drenge 3 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 - Pulje 7

U8 DrengeU9 drenge A+B (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 • Pulje 1

Hjemme mod
Stenløse BK
26. feb
Kl. 11.00
Tune Hallen
U9 drenge A+B (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 - Pulje 1

U7 DrengeU9 drenge A+B (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 • Pulje 1

Hjemme mod
Stenløse BK
26. feb
Kl. 11.00
Tune Hallen
U9 drenge A+B (14) Futsal Medaljestævne 26/02-23 - Pulje 1

Drenge U5U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 • Pulje 1

Hjemme mod
Haslev FC (2)
10. dec
Kl. 09.20
Faxe Ladeplads Stadion
U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 - Pulje 1

Drenge U5U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 • Pulje 2

Hjemme mod
Solrød FC (1)
10. dec
Kl. 09.10
Faxe Ladeplads Stadion
U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 - Pulje 2

Drenge U5U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 • Pulje 3

Hjemme mod
Køge BK (3)
10. dec
Kl. 10.50
Faxe Ladeplads Stadion
U6 dr (17) ½ banestævne Faxe Ladeplads 10/12 - Pulje 3